Diskuze

Vybrali jsme si profesi špatně, míní většina lidí. Měnilo by šest z deseti

Malý plat i vyhlídky na povýšení, či stereotyp. I to jsou důvody, proč by podle nového průzkumu svou profesi měnilo šedesát procent lidí z Olomouckého kraje. Mohli by pak mít lepší uplatnění. Jen asi 25 ze sta na to ale má dostatečnou kvalifikaci. Mají přitom možnost ji získat třeba rekvalifikací.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tak několik takových obráběčů jsme měli ve firmě taky. Neuměli ani základy! Problém není nedostatek kvalifikovaných lidí, ale jejich nedostatečné ohodnocení. Firma, která je dokáže zaplatit si může vybírat.

2 0
možnosti

Většina absolventů gymplů jde na pajdáky nebo na fildu, protože tamní studium je lehčí, než střední škola. Pravda, tito lidé jsouv oborech studia nezaměstnatelní.

1 0
možnosti

Takže 60% lidí je nespokojeno s tím, jaký obor vystudovali a skoro 75% stejně údajně pracuje v oboru jiném. K tomu všemu prý stačí 3 měsíční kurz, aby mohli pracovat ve vybraném oboru. Tak k čemu všechny ty školy vlastně máme?

5 0
možnosti

Školy ti dají (měly by dát) všeobecné vzdělání + schopnost se učit novým věcem. Jak s tím ve tvém dalším životě naložíš, je na tobě.

Svět se dnes mění velmi rychle, takže není možné ve škole získat přesně to, co za pár let (až školu dokončíš) budou zaměstnavatelé přesně potřebovat. Už Darwin říkal, že největší šanci na přežití má ten, kdo se dokáže nejlépe přizpůsobit.

1 0
možnosti

"...problém ale je, koho firmy vlastně chtějí." ;-D;-D;-D Tady nejde ani tak o profesi, jako o dělání 13 hodin denně v nepřetržitém provozu za co nejmenší mzdy. Kdo něco umí, tak dělá na sebe.

3 3
možnosti