Diskuze

Léta po ničivých povodních zůstává ochrana Přerovska stále jen v plánech

Škodu za 6,8 miliardy korun nadělaly v roce 1997 povodně na Přerovsku. A za 18 let od živelné katastrofy se v regionu udělalo jen minimum ochranných opatření. Shodují se na tom tamní starostové největších měst. Nyní to konečně vypadá, že miliardovým investicím do úpravy toků už nic bránit nebude. Snad.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Prvotní cíl odvést co nejrychleji vodu s krajiny je dávno překonaný. Cesta je vracet zpět meandry řeky, zachovat odvěká místa kam se voda při povodních rozlévala a nedovolit tam stavět.Chránit a případně rozšiřovat lužní lesy. Opravit staré selské hráze třeba v okolí Troubek, které bez potíží plnili svůj účel po staletí .Věnovat se potůčkům, které napájí řeky a starat se oto aby s nich voda rychle nemizela, ale naopak ji v krajině  zachovávat.To je to nejdůležitější, ne budování betonových ploch a valů a rychlý odsun vody po proudu o kus dál.

0 0
možnosti
RA

Největším škůdcem je Povodí Moravy - stačí si porovnat řeku Bečvu před rokem 1997 a dnes.

Pod heslem "voda musí co nejrychleji opustit krajinu", se během krátké doby PMO podařilo, z kdysi krásné řeky, udělat jen uměle vyrovnanou stoku, která má za úkol jen jednu jedinou věc - že vodu z Beskyd co nejdříve posune směr Haná a dále pak na JM.

1 0
možnosti
ZB

Stále jen stavíte a zvyšujete ochranné stěny a betonová  "opevnění". Což takhle postupně bagrovat štěrové naplaveniny ze dna již tak dost mělké Bečvy?Betonové valy kolem dálnic, kolem železničních koridorů a nakonec i kolem řek, to není moc

pěkná vyhlídka pro obraz naší krajiny!!!!!!

0 0
možnosti