Diskuze

Bobří expanze přináší milionové škody, hrozí i zaplavení celé obce

Poškozené hráze, podhryzané a pokácené stromy, zničená cyklostezka, vytopené sklepy... Návrat chráněných bobrů evropských do zdejší krajiny provázejí problémy. Vodohospodáři i rybáři ročně na odstraňování škod po bobrech vydají miliony.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J12a29n 79M16a48c62u50r82a

31. 8. 2015 13:00

Moudří lidé vědí, že republika je příliš zalesněna. Že ubylo a stále ubývá luk, ubývá nezalesněných území. Spolu s tím ubývá vzácných krásných motýlů a dalších obyvatel lučních partií. Je velmi hloupé tvrdit, že bobr škodí, protože ničí stromy, které jsou potřebné - stromů je v naší malé vlasti momentálně nadbytek, ekosystém je nevyvážený. Bobr, na rozdíl od člověka, dokáže přirozeně hospodařit v přírodě a dokáže přirozeně zadržet vodu v krajině. Člověk to umí jen uměle. Bobr nikdy nespotřebuje tolik stromů, aby jiné nestihly dorůst, nikdy jeho stavy nebudou takové, aby zlikvidoval všechny stromy - tj. sám sebe. To v přírodě ostatně platí pro naprosto všechny druhy, vyjma člověka. Zvířata budou jen tak početná, jak jim potravní zdroje a plocha teritoria dovolí. Vyjma člověka... Je neskutečné, jak lidé neumí vnímat komplexní situaci v souvislostech. Bobr kácí strom = škůdce? Jste směšní. Vždyť ten poražený strom uvolní místo, světlo, vzduch dalším - novým a mladým. To je koloběh přírody a je nevzdělané do něj uměle zasahovat - což je krásně vidět např. na těch povodních, na ohrožení dalších druhů, na erozích půdy, na podmeliorovaných pozemcích (sucho) aj. Ale to si lidé neuvědomují. Nechtějí, nevzdělávají se, nemají na to mozkovou kapacitu. Neuvažují komplexně.

0 0
možnosti

O78t58t46o 56N91o56v65a88k

25. 8. 2015 18:16

Zasr* ekologove, tak mi bobra vyhubime, proze skodi a ani jej sem znova nasadi, aby nam zase skodil?

A k cemu je takovy bobr ? Vrchol drzosti pak je, kdyz vam znici barak, nic nedostanete a udajne jej jest nesmite zabit ... smesne.

0 0
možnosti

text ako z socíku.

kde sú zodpovední pracovníci (hrázný, porybný)?

0 0
možnosti

A aby toho nebylo málo, tak nám sluníčkové děti rozvážejí po republice vydry.

Mnohé potoky a rybníčky již jsou bez ryb.

Ale Vydrýsek se nám v TV líbil.

2 2
možnosti

tak, tak to samé by dopadlo s vlky, jak je jich někde víc, začnou škodit, v nár. rezervacích ať si dělají, co chtějí, ale mezi slušné lidi je netahat

0 1
možnosti

Bobr má své místo v krajině, zadržuje vody atd.. stejně tak by se měli rozkopat vybetonovné potoky. Nicméně borb asi v kulturní karajině nějaké škody napáchá - logiky. Takže ho něcht být maximálně v oblatech jako Šumava, Český les, Brdy, Jeseníky a v oblastech kde s tím majitel pozemku souhlasí na svoje riziko. Jinak pěkně regulovat. Jinak to dopadne jako s prasaty.

Mimochodem bobří ocas byla prý mimořádná indiánská pochoutka.

0 0
možnosti

P12a78v72e75l 61R92u15s

25. 8. 2015 10:33

Smrt bobrům. 

Naší předci věděli, proč bobry vyhubit. V Grygovu u Olomouce (1730), byl uloven pravděpodobně poslední divoký bobr v českých zemích vůbec. O 43 roků později došlo na schwarzenberských panství k umělému chovu bobrů, kdy byli posléze vypuštění do přírody a chráněni. Opět dělali obrovské škody, a tak 7.11.1833 byla vyhlášena jejich likvidace. Na Nežárce u obce Hamr je doložen poslední odchyt jedince z této populace, a to roku 1876.

Na soutok Moravy a Dyje, dorazili první jedinci proti řece Moravě už v sedmdesátých letech, pravidelný výskyt nastal v polovině let osmdesátých.

Po svém druhém návratu do českých zemí působí bobr pochopitelně opět škody vyplývající z jeho „naturelu“. Jsou tu čtyři základní typy: bobři narušují rybniční a říční hráze, způsobují zatápění pozemků, okusují dřeviny a pasou se na polních kulturách.

Viz: http://vesmir.cz/2014/11/13/bobrem/

A pak jsou zde takzvaní ekologové, kteří někde odchytí bobry a schválně bobry na cizí pozemky vypustí, aby majitelům škodili a ničili vše, na co přijdou. Jak k tomu přijde majitel rybníka, který si za cca 6 milionů zbudeje dílo, osází stromy a pak ekologové s IQ houpacího koňe tam vypustí bobry?

11 1
možnosti

Naši představitelé jsou nepoučitelní! Od dovezených přemnožených bobrů hrozí i zaplavení celé obce, ale až to samé udělají plaváčci, tak bude zaplavená a zničená celá EU!

3 1
možnosti

Ještě větším nesmyslem je ochrana křečků polních kteří dokáží zlikvidovat celou úrodu.

3 0
možnosti

Tak to bych ani neřekl.

Za prvé křečci jsou u nás hodně vzácní, za druhé se vyskytují většinou mimo pole na hodně pisčitých a suchých polostepních půdách. Není to žádný živočich, který by byl schopen migrovat na jakékoliv pole a dělat tam miliónové škody.

1 0
možnosti

Odjakživa platí jedno:

Zabij bobra - zachráníš strom !!!

4 0
možnosti