Diskuze

Vaříme všem stejně a jinde si nestěžovali, tvrdí šéfka bojkotované kuchyně

Dvě stovky studentů Slovanského gymnázia Olomouc se nedávno na týden vzdaly obědů na protest proti kvalitě pokrmů, které jim vozí ze školní jídelny v Hejčíně. Prozatím si vydobyli výběr ze dvou jídel. Vedoucí jídelny Daniela Machalová doufá, že to pomůže obrousit hrany nespokojenosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LS

Vývařovny pro XY škol, nic dobrého to nepřináší. Anonymita, nikdo za nic nemůže a není cesty zpět.

0 0
možnosti
MB

Postupně klesající poptávka a zájem je přirozeným varovným znamením pro každého dodavatele..

Ale bojkot jedné provozovny spíše naznačuje, že se v kolektivu našel nějaký schopný organizátor a manipulátor. Silný jedinec, který má vliv na ostatní..dokáže v nich zasít nespokojenost, vzbudit chuť za něco bojovat a zorganizovat je.

Někdy to bývá ku prospěchu té věci...někdy jde spíše o touze organizovat ostatní..

3 0
možnosti
JF

Kdyz vyvarovnu přidělí kraj, poptávka nemůže klesnout. Jinak na jidlo jsme si stěžovali od te doby, co k nam Hejcin začal dovážet. Ja v jídelně nejim uz 2 roky zkrz kvalitu obědu a radši si uvarim doma a vezmu si do skoly jidlo v krabičce. Dle mého názoru se KONEČNĚ našel někdo, kdo mel vůli a zapálení pro věc a snažil se vyhovět většině.

0 0
možnosti
PM

Kamarádce měla dojet dcera s vnukem z Anglie. Kamarádka vytušila, že s jídlem bude problém, tak se rovnou zeptala, co jediného vnuk jí. Párky, hranolky, občas filé...Vychováváme si generaci rozežranců, kteří to maskují tím, že se vydávají za gurmány.

3 0
možnosti
PD

tak Fish and Chips patří k Anglii stejně, jako k Čechám guláš se šesti a řízek

0 0
možnosti
PD

školní stravování si asi v současné době neví radu s tím, aby levá ruka nedělala něco jiného, než pravá. Smyslem školního stravování je , aby se děti najedly, nikoliv, aby to jídlo vracely. Jestli tedy nechtějí zdravou stravu, tak jim ji proboha nenuťme, akorát v nich vypěstujeme k tomu odpor. když se Jamie Oliver snažil toto prosadit v Anglii, stal se mezi školní mládeží nejnenáviděnější celebritou.

1 1
možnosti
ZW

No ale to asi nemá řešení. Děti by chtěly hranolky a pizzu, nejlépe každý den. Možná to dostanou doma, ale školní jídelna je vázána nějakými předpisy, tj musí vařit jiné věci a možnost to nějak udělat atraktivnější, je omezená, recepturami a hlavně rozpočtem, tj nikdy nebude ta strava tak atraktivní, jako kdyby si to děti vybíraly samy v hospodě.

6 0
možnosti
PN

Školní jídelny, to je začarovaný kruh. Stát škrtí peníze, proto nejsou dobří kuchaři a možnost koupit kvalitnější suroviny, tudíž jídlo podle toho vypadá. Rodiče velmi často nejsou ochotni připlácet na obědy více.

A do toho ještě špatné stravovací návyky dětí z rodiny...

0 0
možnosti
PD

myslím, že rodiče ani připlácet nemohou, i kdyby chtěli

0 0
možnosti