TVRDÁ SRÁŽKA. Šumperský hokejista Michal Velecký (vlevo) sráží v utkání první

TVRDÁ SRÁŽKA. Šumperský hokejista Michal Velecký (vlevo) sráží v utkání první ligy protivníka z Havlíčkova Brodu. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hokejisté Chomutova se tentokrát s obranou Šumperka nemazlili

• 0
Na bodově hubené období si začínají zvykat šumperští Draci. Úspěšný úsek hokejistů Salithu z konce první poloviny základní části vystřídala v první lize série tří porážek. Ta poslední v Chomutově má navíc příchuť debaklu, hosté prohráli 2:7. Naopak Olomouc i bez zraněného Dopity doma porazila Třebíč 3:0.

Naděje Draků na bodový zisk vydržely pouze do 13. minuty. V ní se Piráti radovali ze třetího zásahu a sledovali, jak Romana Boška v kleci Šumperka střídá Tomáš Štůrala.

"Domácí nám dali lekci z produktivity. Ukázali, že jsou skvělý tým. Sice jsme v předcházejících dvou vzájemných zápasech dokázali bodovat, tentokrát nás ale Chomutov jasně přehrál," uznal šumperský trenér Radek Kučera.

Přes tříbrankové manko dostali hosté možnost reparátu. Po gólu Veleckého měli k dispozici více než minutovou dvojnásobnou přesilovku a mohli se přiblížit k vyrovnání. Žádná ze šancí ale k dalšímu snížení nevedla.

"Alespoň jednu příležitost jsme měli proměnit. Mohl to být jiný zápas," litoval Kučera, podle něj se jeho tým úplně zlomil po čtvrté brance na začátku druhé třetiny. Domácí naopak gól Hrušky pořádně nakopl a do konce prostřední části zápasu dali sedm gólů. Proto jim vůbec nevadila přesilovková přesná střela Vrdlovce v závěru střetnutí.

"Série tří porážek nás pochopitelně netěší, ale faktem zůstává, že jsme hráli proti silným týmům. Neúspěchy musíme hodit za hlavu, čekají nás zápasy, v nichž máme šanci uspět," upozornil Kučera.

Vrásky mu přibývají především kvůli hře defenzivy. Draci v posledních třech střetnutích dostali sedmnáct gólů. "Na obraně musíme zapracovat. A mám na mysli celý tým. Defenziva není pouze věcí beků," zdůraznil Kučera.

Třetí Mora uštědřila předposlední Třebíči lekci z produktivity. Přestože hosté Olomouc přestříleli 30:28, po trefách Koloucha, Haluzy a Ráce prohráli 0:3. Čistým kontem se blýskl brankář Libor Kašík.

"Na ledě nebyl takový rozdíl jako je v tabulce. Venku hrajeme lépe. Doufám, že to nebude dlouho trvat a budeme i doma hrát dobrý hokej," řekl pro klubový web trenér Mory Petr Fiala.