Olomoucký smutek po konci ve čtvrtfinále

Olomoucký smutek po konci ve čtvrtfinále | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Olomoucký pokus o hokejovou revoluci skončil, přesto vládne spokojenost

• 1
Celou sezonu hokejisté Olomouce bojovali. Nakonec až do její poslední vteřiny - ještě čtrnáct sekund před koncem třetí třetiny čtvrtfinálového utkání v Plzni při hře bez brankáře a v přesilovce po ráně Vyrůbalíka snížili na 1:2. Ale na víc už jim nezbyl čas. Mimořádný ročník Kohoutů skončil v pátém zápase čtvrtfinálové série.

Zklamání z vyřazení se bude na Hané držet jen chvíli. Tak do prvního panáku. Vždyť Mora vzdor všem prognózám místo boje o záchranu postoupila přímo do čtvrtfinále, a to z parádního pátého místa. Play-off se hrálo v Olomouci po 20 letech.

Fanoušci jsou pracovitému mančaftu trenéra Zdeňka Venery vděční za krásné zážitky. Od uznávaného kouče jste neslyšeli vzdychání, že bez zraněných opor -klíčového obránce Skrbka a elitních útočníků Laše s Knotkem - jsou v jasné nevýhodě. Až po bitvě o tom promluvil.

„Ztráty to byly citelné. Nikde není psané, že bychom s nimi postoupili, ale já věřím, že jo. Chtěli jsme mezi nejlepší čtyři týmy, ale k tomu nám chyběl koncový hráč.“

To není fňukání, ale konstatování. Poctivý styl dozadu (nezaměňovat s betonováním) byl i tak pro ofenzivní indiány hodně nepříjemný, navíc je Mora často přestřílela. Stejně jako v jejím úterním posledním vystoupení sezony - 31:22, v první třetině dokonce 15:5.

Polovina olomouckého týmu hrála play-off vůbec poprvé

Jenže na branky se Hanáci bez nejlepšího kanonýra Laše nadřeli podobně jako i s ním v celém ročníku. Gólman Machovský byl pro ně velkou překážkou, tím spíš, že ho často jen trefovali. Hrdinou pátého zápasu se stal plzeňský obránce Lukáš Pulpán. Byl u všeho. Asistence u první trefy, gól v přesilovce. Ale také vyloučení v závěru, při kterém Olomouc snížila.

Marný boj o semifinále

„Asi životní zápas,“ křenil se. „Zvládli jsme to, mám velikou radost. Jsme v semifinále.“

Bylo znát, že Plzeň má s play-off větší zkušenosti. Také ho polovina olomouckého týmu hrála vůbec poprvé.

„Moc důležité byly první zápasy, které jsme doma vyhráli. A možná jsme měli i víc zkušeností,“ souhlasí Pulpán.

„Petr Kadlec a Ondra Kratěna nás uklidňovali. Hlavně Ondra má v šatně hlavní slovo, a co řekne, to je svaté,“ vyzdvihl přínos hráče, který je paradoxně olomouckým odchovancem.

„Sérii hodně ovlivnil první zápas. Olomouc byla lepší, hrála výborně, my to získali v prodloužení. Uklidnili jsme se. Kdybychom to nezvládli, bylo to daleko složitější,“ doplnil plzeňský kouč Michal Straka.

I tak má Olomouc nač být hrdá. „Celkově se sezonou můžeme být spokojení,“ uzavřel Venera.