Olomoučtí hokejisté v přípravě přehráli Vítkovice

8:57aktualizováno  8:57
První přípravné utkání na nový ročník a hned skalp extraligisty. Prvoligoví hokejisté Olomouce doma přehráli v dobrém zápase Vítkovice 4:2, když rozhodli trefami Vodného a Hermana z posledních dvou minut třetí třetiny. Góly domácích dali také Kucharczyk a Heža, za Vítkovice stříleli Šedivý s Kolouchem, kteří v minulosti na Hané hostovali.

Olomoucký Aleš Jergl v šanci před vítkovickým brankářem Filipem Šindelářem. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Trenér Mory Petr Fiala poslal do sestavy i dvě letní posily - brankáře Tomáše Vošvrdu a obránce Jana Jaroměřského, jenž si připsal asistenci. Více byl však vidět Vošvrda v brankovišti.

"První a třetí třetina byly hodně kvalitní, zejména ta první snese úctyhodné měřítko," hodnotil Fiala pro klubový web. "Ve třetí třetině už nebylo tolik sil, ta byla z naší strany trochu taktická. Druhá třetina od nás nebyla moc dobrá, kdybychom dostali dva góly, tak bychom se nemohli divit. Vítkovice v ní byly jasně lepší, jen díky Tomáši Vošvrdovi bylo stále o co hrát," dodal.
0
Zápas nedohrál olomoucký bek Škůrek, ale podle Fialy by nemělo jít o vážné zranění. Také kouč Vítkovic Peter Oremus byl s kvalitou utkání spokojený: "Zápas měl dobré tempo. Obě dvě mužstva bruslila velmi dobře na to, že to byl první zápas. Odehráli jsme dobré utkání, jen mě mrzí závěr zápasu."

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Souboj plzeňského Jaroslava Kracíka (vlevo) a Jakuba Galvase z Olomouce.
Teď přeskoč staříky, jako jsem já, může hecovat Lukáš Galvas syna Jakuba

Osmnáctiletý Jakub Galvas se té zprávě u rodinného stolu zprvu zdráhal uvěřit: „Tati, ty budeš hrát se mnou? Děláš si srandu?“ O dvacet let starší táta Lukáš...  celý článek

Česká stolní tenistka Iveta Vacenovská (na snímku) smetla v prvním kole...
Stolní tenisty čeká finálová prověrka před ME družstev. Czech Open začíná

Evropským vrcholem první poloviny právě začínající sezony stolního tenisu bude ME družstev v Lucembursku. Začíná 13. září, takže z tohoto pohledu bude turnaj...  celý článek