Střílí olomoucká Kateřina Růžičková

Střílí olomoucká Kateřina Růžičková | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Hraničtí házenkáři potvrdili roli favorita, zato hráčky Olomouce překvapily

• 0
Že se dokáží pořádně připravit i na duel s nováčkem soutěže, jehož výsledek nebude v konečném účtování sezony vůbec podstatný, včera potvrdili extraligoví házenkáři Hranic.

V 17. kole základní části soutěže doma rozmetali Brno 36:24. O jejich nadvládě svědčil už samotný začátek zápasu – po čtvrthodině hry vedli 11:3.

"Bylo to jednoznačné," připustil hranický trenér Jan Hegar. Jeho svěřenci produkovali efektivní házenou i v úvodu druhé půle a ve 37. minutě svítilo na ukazateli skóre 24:11. Až pak dovolili domácí soupeři pětibrankovou šňůru, která alespoň částečně zmírnila jejich debakl.

Házenkáři Přerova nastoupili na hřišti lídra v Lovosicích a dlouho domácím statečně vzdorovali. Dokonce v poločase ještě vedli rozdílem dvou branek 16:14. Jenže úvod druhé půle Přerovští vůbec nezvládli. Do 40.minuty devětkrát inkasovali, přičemž dokázali vstřelit jen dvě branky a nechali tak domácí rozhodnout o své výhře 36:27.

To, co se nepovedlo přerovským házenkářům, zvládly v 18. kole interligy hráčky DHC Zora Olomouc. Olomoučanky totiž
hostily rozjeté Michalovce, které útočí na první místo tabulky, a domácí družstvo slovenské favoritky dokonale zaskočilo.

Po dvanácti minutách vedla Zora 8:1, a přestože zkušené sokyně ztrátu dotahovaly, Olomouc nakonec vyhrála 27:23.