Olomoučtí hokejisté po výhře nad týmem ze špice tabulky opět prohráli, tentokrát v Benátkách nad Jizerou. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Kohouti dál střídají výhry a prohry, teď „dle plánu“ podlehli Benátkám

• 0
Olomoučtí hokejisté na ledě soupeře dál stereotypně střídají špatné výsledky s dobrými. Železná pravidelnost platí od 9. října čili už jedenáct zápasů. Naposledy se potvrdila včera. V Benátkách nad Jizerou nedokázali Hanáci navázat na vítězství z Jihlavy a prohráli 1:4.

Prohra, výhra, prohra, výhra, prohra, výhra, prohra, výhra, prohra, výhra a zase prohra. Taková je bilance posledních jedenácti zápasů. Přitom ještě pět minut před koncem byl stav vyrovnaný. Kohouty poslala do vedení ve druhé třetině vítkovická posila Roman Szturc, záhy však vyrovnal v přesilové hře Michal Pavlů.

"Moře" však varovaní nestačilo. Znovu předvedla nedisciplinovanost a v čase 55:12 využil další početní výhodu Michal Bárta, když na trestné lavici pykal za podražení obránce Vyrůbalík. Severočeši pak zdecimovaným Kohoutům přidali ještě dvě branky.

"Udělali jsme víc chyb v koncovce a soupeř nás potrestal. Hráli jsme hodně oslabení. Benátky daly první dva góly v přesilovkách a to rozhodlo," litoval šesti vyloučení Olomouce zadák Jiří Ondrušek. "Bod bychom si možná zasloužili, ale když faulujeme, je to těžké. Celkově jsme však nepředvedli takový výkon jako v Jihlavě," uznal.

Kohoutům chyběli zranění Tesařík, Koma, Zbořil a nemocný Domin. Naopak na střídavý start dorazila početná extraligová výpomoc Šedivý, Szturc, Ondráček a Bořuta. "Přijeli kluci ze Zlína a Vítkovic. Rozhodně jsme neměli slabou sestavu," nevymlouval se Ondrušek.

Olomouc v minulých pěti kolech zdolala první Chomutov, druhé Ústí nad Labem i třetí Jihlavu, ale opět selhala s papírově slabším protivníkem. "Proti týmům ze špice hrajeme lépe dozadu," našel Ondrušek hlavní příčinu.

Hanáci se zatím marně snaží zahájit vítěznou jízdu, díky které by poskočili ze 7. místa nahoru. "Potřebujeme udělat sérii. Když se jednou vyhraje, jednou prohraje, tak se v tabulce nevyhoupneme," uvědomuje si Ondrušek.

HC Benátky nad Jizerou - HC Olomouc 4:1

Branky a nahrávky: 29. Pavlů (Klimt), 56. Bárta (Kolmann), 57. Bárta (Kica), 60. Krejčík (Urban, Bendík) - 26. Szturc (Kucharczyk). Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 274. Střely na branku: 35:28. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:0.

Benátky nad Jizerou: Stejskal - Kolmann, Bendík, Tondr, Vála, Pavlů, Ulrych, Štich - Kica, Weiss, Bárta, Kopic, Urban, Pabiška, Klimt, Skořepa, Jech, Hudíček, Krejčík, Nevyhoštěný.
Olomouc: Žigárdy - Bořuta, Mikel, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský - Šedivý, Ministr, Ondráček - Kucharczyk, Pekr, Haluza - Černý, Brančík, Řípa - Polodna, Szturc.