Hokejisté Olomouce potřebovali na dva góly trestné střílení a 51 střel, nakonec ale v prodloužení berounské Medvědy udolali. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Kohouti se na góly znovu nadřeli, vítězství vybojovali až v prodloužení

• 0
V této sezoně je to už klasické představení olomouckých hokejistů: spousta střel, málo gólů. Také ve středu proti Berounu se Kohouti na domácím ledě pořádně nadřeli. Z 51 pokusů proměnili jen dva, což jim však stačilo na vítězství 2:1 po prodloužení.

Hanáci chtěli navázat na předchozí nečekanou výhru z Havlíčkova Brodu a herně se jim to celkem podařilo. Pátý tým první ligy jasně přehrávali, jenomže v koncovce si počínali opět bídně a nechali vyniknout brankáře Furcha.

"Měli jsme hodně šancí a střel. Bohužel jsme nedali góly. To je obrázek našich letošních zápasů," posteskl si asistent trenéra "Mory" Jan Tomajko. "Odehráli jsme dobrý zápas. Škoda, že jsme ztratili bod, ale hráčům nemůžeme nic vytknout."

Kohouti se dostali do vedení ve 33. minutě, kdy elegantním blafákem proměnil trestné střílení Matěj Pekr. Na vyrovnávající zásah Hafenrichtera odpověděl Tomáš Zbořil v 15. sekundě prodloužení.

Bránící křídlo nahodilo puk od modré a překvapivě rozhodlo. "Spadla tam taková šmudla a šance předtím jsme nevyužili," pousmál se Zbořil. "Naše hra se zlepšuje. Už to vypadá trochu k světu."

Branky a nahrávky: 33. Pekr (TS), 61. Zbořil (Ministr, Vyrůbalík) – 39. Hafenrichter (Látal, Pavel). Rozhodčí: Petružálek - Reich, Novotný. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Diváků: 842. Střely: 51:25. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 1:0. Hvězdy utkání: Zbořil -Furch.

Olomouc: Žigárdy – Bořuta, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň – Zbořil, Ministr, Pekr – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý, Polodna, Řípa – Smejkal, Brančík, Coufal.
Beroun: Furch – Nedvěd, Husák, Jebavý, Látal, Malý, Veselý – Vlček, Kupec, Valský – Hafenrichter, Pavel, Besser – Novotný, Hašek, Rudovský – Forman.