Michal Kovář ( na ilustrační snímku s číslem dvě) vstřelil zlínské rezervě dva góly. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Na půl roku jsem se vystřílel, usmíval se kapitán kapitán HFK Olomouc

• 0
Už po pěti minutách zápasu proti béčku Zlína mohl kapitán 1. HFK Olomouc Michal Kovář klidně požádat o střídání. Měl splněno. Dal dva góly a dávno před koncem rozhodl o výsledku utkání. "Vystřídat jsem mohl. Ale bylo hezky a mě to na hřišti bavilo. Tak jsem zůstal," smál se zkušený fotbalista.

Nepatříte mezi střelce, jste defenzivní hráč. Kde se ve vás vzaly útočné choutky?
Sám nevím. Občas se mi něco podobného přihodí. Ale není to příliš často. Mám na půl roku vystaráno. Už jsem se vystřílel.

Ještě v dresu Sigmy jste dal dokonce v jednom utkání čtyři branky. Vzpomenete si na to?
Jé, to bylo dávno! Bylo to v Interpoháru. Dal jsem čtyři branky z pokutových kopů a Standa Vlček přidal další čtyři z pole. Hráli jsme s nějakými Bulhary, na tým si však už nevzpomenu.

Plánujete, že podobný kousek někdy zopakujete?
Nebylo by to špatné, ale já opravdu žádný střelec nejsem. Možná jednou až budu hrát malou kopanou. Kamarádi mě lákají, ať si jdu zahrát. Třeba na malém hřišti zazářím. (rozesměje se)

Holice začátek jara zvládly. Vyhráli jste lehce 3:0. Jste spokojeni?
Jsme. Už díky tomu, že vedoucí Opava pouze remizovala v Brně. Trošku jsme její náskok stáhli. Doufám, že to tak bude pokračovat.

Všechny branky jste Zlínu nastříleli už v první půli. Po přestávce jste se šetřili?
Je škoda, že už další branky nepadly. Výsledek 5:0 by byl určitě ještě lepší, ale třeba jsme si góly schovali na další zápasy, ve kterých to budeme více potřebovat.