O postupu rozhodnuto není, krotí nadšení kouč hokejového Šumperka

10:00aktualizováno  10:00
Neuvěřitelným závěrem otočili hokejisté Šumperka zdánlivě ztracené utkání v Mostě. V pátém vystoupení v baráži o první ligu ještě čtyři minuty před koncem prohrávali na severu Čech o dvě branky. Góly Červenky a Hulvy nejprve přinesly vyrovnání na 4:4 a senzační obrat dokonal další přesnou ranou Hulva v prodloužení.

Hokejistá Šumperka slaví gól. | foto: MF DNES

Po vítězství 5:4 se Šumperk probojoval na první místo tabulky.

"Zdaleka ale není o postupu rozhodnuto. Ve hře je ještě hodně bodů. Průběžná tabulka je navíc vzhledem k dříve odloženým zápasům nepřehledná. Ještě není konec," krotí nadšení Draků kouč Radek Kučera.

Proti Mostu se Šumperku dlouho nedařilo. Po dvou třetinách domácí vedli 3:0 a ještě ve 48. minutě drželi dvoubrankový náskok. Hosté dopláceli na vlastní chyby. Třeba poslední gól dostali po vyloučení za velký počet hráčů na ledě.

"Navíc se nám dlouho nedařilo v zakončení.Neproměnili jsme několik velkých šancí, trefovali tyčky. Po druhé pauze přesto tým našel sílu a vynutil si tlak. Ten kluci proměnili," radoval se Kučera.

Hrdinou napínavého střetnutí byl zkušený útočník Jakub Hulva. V čase 58:52 poslal zápas do prodloužení, v nastavení navíc po ráně nad vyrážečku mosteckého brankáře zajistil svým barvám druhý bod. "V sezoně se nám několikrát podařilo otočit ztracený zápas. Proto tým věřil, že může uspět i za stavu 2:4. Náš tým má sílu," poznamenal úspěšný střelec.

Draky ještě v baráži čekají tři zápasy. Ten první se hraje na šumperském stadionu v sobotu od 17 hodin. Soupeřem bude Písek, který v minulém kole porazil Chrudim 6:3 a získal první výhru v řádné hrací době. "Nečeká nás nic jednoduchého. Baráž máme ale dobře rozehranou a před domácími fanoušky si nechceme naši situaci zkomplikovat," uvedl Kučera.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Olomoucký trenér Václav Jílek gestikuluje v utkání z Plzní.
Olomoucký kouč Jílek: Fotbal tady konečně začíná dýchat

Bylo to jako letní bouřka, která se rychle prožene krajem. Tou vichřicí byli olomoučtí fotbalisté, kteří během pěti minut nastříleli tři branky, naprosto Brno...  celý článek

Česká stolní tenistka Iveta Vacenovská (na snímku) smetla v prvním kole...
Stolní tenisty čeká finálová prověrka před ME družstev. Czech Open začíná

Evropským vrcholem první poloviny právě začínající sezony stolního tenisu bude ME družstev v Lucembursku. Začíná 13. září, takže z tohoto pohledu bude turnaj...  celý článek

Trenér Predrag Benáček sleduje svůj tým BK Olomoucko na prvním tréninku.