Momentka z duelu Pardubice - Olomouc.

Momentka z duelu Pardubice - Olomouc. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Jak ze tří bodů brát jeden. Olomoučtí hokejisté nezvládli závěr

• 0
Marek Laš, jenž si v zápase v Pardubicích vylepšil sezonní bilanci střelce hokejové Olomouce na 10+0, v závěru třetí třetiny při power-play domácích střílí zápěstím od pravého mantinelu do prázdné branky...

... a puku se postaví do cesty útočník Dynama Tomáš Marcinko!

Ještě není rozhodnuto. Mora brání proti přesile vedení 3:2. Gólman Tomáš Vošvrda hokejkou vyráží prudkou přihrávku zpoza branky na modrou čáru ke Slovinci Gregorcovi, jenž napřáhne tak, jako by chtěl čepelí pozdravit na nebesa včera zesnulého bývalého generálního manažera Pardubic Zbyňka Kusého, a s pomocí teče soupeře bombou v čase 59:22 srovnává!

Prodloužení přináší šance na obou stranách, nikoli rozhodnutí. V nájezdech Hanáci poznávají trpký pocit, ze tří bodů berou jediný. Vošvrda pouští oba nájezdy – od šikuly Tomáška i Kanaďana Rodenbacha, zatímco olomoučtí útočníci Mikúš s Kafkou naráží na Vejmelku.

Pardubice poráží Olomouc 4:3 po nájezdech, když ve třetí třetině mocným finišem umazaly dvoubrankové manko.

„Ztratili jsme výhru v poslední minutě v power-play, to vždy mrzí,“ povzdechl si trenér Zdeněk Venera. „Pardubice si to ale za tu aktivitu asi zasloužily. Nedá se nic dělat, myslím, že bod z Pardubic je dobrý. Nájezdy nám vůbec nevyšly.“

Dobrý bod? Za takového průběhu rozhodně ne. Venera dobře věděl, že tohle si už měla jeho bojovná parta, ve které marodícího kapitána Vyrůbalíka nahradil uzdravený lídr týmu Skrbek, pohlídat. Stačilo tak málo. Stačilo, aby Laš střílel tvrdě a překonal Marcinka, suplujícího brankáře. „Třetí třetina byla dobrá, dostali jsme Olomouc pod tlak a vyvrcholilo to power-play, kdy jsme dali gól odrazem od nohy. Ale zasloužili jsme si ho. Na nájezdníky jsme měli asi šťastnější ruku, jsou to vydřené dva body a nám to v téhle situaci může hodně pomoci,“ řekl pardubický kouč Richard Král.

Pro jeho mančaft to byla příjemná změna. V sezoně pravidelně ztrácel body góly v závěru, teď dva ukořistil. „S druhou třetinou jsme nebyli spokojení, ztráceli jsme kotouče. Akorát naše třetí lajna se byla schopná udržet vpředu, ale nedostávali jsme se do šancí,“ vážil si Král o to víc závěrečného tlaku.

Rána Gregorce všechno změnila. Zítra se Olomouc pokusí ztracené body přivézt z Karlových Varů.