TVRDÝ ZÁKROK. Radek Dosoudil z Boleslavi (vlevo) a Jan Navrátil z Olomouce. | foto: ČTK

Penalta to nebyla, souhlasila Olomouc se sudím Hrubešem

• 0
Po nedělním zápase s Mladou Boleslaví (1:1) o sporném zákroku stopera Radka Dosoudila v pokutovém území fotbalista Sigmy Jan Navrátil říkal: "Já jsem cítil, že mě vzal, ale raději to nehodnotím. Na to se musíte podívat sami v televizi. Já to soudit nebudu."

Olomouc se na inkriminovaný moment podívala na videu a prostřednictvím tiskového mluvčího Petra Pelíška sympaticky usoudila: "Nebudeme podávat protest, zákrok na Navrátila byl v pořádku." Oč přesně šlo? V 68. minutě, chvíli poté, co Mladá Boleslav otevřela skóre, se v šestnáctce soupeře hbitý Navrátil protáhl kolem řízného Dosoudila, který zariskoval a situaci hasil odvážným skluzem zezadu.

Z opakovaných záběrů i fotografií je vidět, že nejdříve zasáhl míč, ale trefil také Navrátila, jehož chvíli předtím i rukou přidržel. Sudí Karel Hrubeš však k velké nevoli publika penaltu neodpískal. "Stoprocentně jsem vzal balon," byl si jistý Dosoudil a Sigma mu dala za pravdu.

Navrátil si ale po jeho zákroku vyžádal ošetření. "No mám něco s kotníkem. Vzal mě přes něj a trochu se mi podvrtl," tvrdil.

Zápas moc fotbalové krásy nenabídl, emoce ale ano. Boleslavští se domnívali, že při centru Šindeláře před vyrovnávající trefou Varadiho z 87. minuty byl míč už v zámezí. Diváky naštval Hrubeš v závěru ještě jednou, když za faul ve středu hřiště zezadu neudělil kapitánovi Boleslavi Jarolímovi druhou žlutou kartu. S vydřeným bodem ovšem zavládla v Olomouci spokojenost.

"Musíme mít respekt k soupeři, který je kvalitní," podotkl Navrátil.