Olomoucká Martina Huráňová při střelbě v utkání proti ŠKP Bratislava.

Olomoucká Martina Huráňová při střelbě v utkání proti ŠKP Bratislava. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Olomoucké házenkářky zabojovaly o play-off a smetly Bratislavu

• 0
Do druhé poloviny základní části interligy vstoupily olomoucké házenkářky opravdu parádně. Tým ŠKP Bratislava porazily bez potíží 27:19, a daly tak zapomenout na předchozí překvapivou porážku v Mostě. Hlavní podíl na tom měla výborná obrana.

Slovenské házenkářky zpočátku získaly vedení 3:1, pak ale domácí defenziva přidala a do konce poločasu inkasovala pouze další čtyři branky.

"V první půli byla naše obrana opravdu skvělá," chválil kouč Hanaček Libor Malínek. "Dařilo se především Vocilkové a Samcové, výbornými zákroky nás podržela brankářka Raníková. Sedm branek za třicet minut je opravdu výborná vizitka," dodal.

V úvodních třiceti minutách si výbornou úspěšnost zákroků držela také slovenská brankářka Štolková, která ukázala, proč je nejlepší v interlize. Zlikvidovala několik čistých šancí Zory, která si přes převahu v poli odnášela do kabiny jen vedení 11:7. "Na zakončení ještě zapracujeme. I tak byl náš výkon mnohem lepší než minule," poznamenal Malínek.

Klíčový náskok si Zora vypracovala na začátku druhé půle. Během pěti minut zvýšila své vedení na 14:7, které domácí družstvo uklidnilo a přineslo mu také jistotu při zakončení dalších akcí. "Hodně našich útoků táhla Lucka Fabíková, která dala sedm branek. Její zkušenosti nám velmi pomohly," podotkl Malínek.

Jeho svěřenkyně v první polovině soutěže v Bratislavě prohrály o osm branek, teď však stejným rozdílem zvítězil v odvetě. Díky menšímu počtu inkasovaných gólů by v případě stejného bodového zisku hovořila vzájemná bilance ve prospěch Olomouce.

"To je pěkné, ale my se musíme soustředit především na souboj o postup do českého play-off, kde se rveme o čtvrtou příčku," zdůraznil Malínek.

Olomouc drží postupovou pozici před Pískem, který má však jen o bod méně. Mimo hru ještě není ani Most, jenž dokázal remizovat v Šaľe. "Jejich ztráta je už větší. Museli bychom poztrácet hodně bodů, a to nemáme v plánu," uzavřel Malínek.