Bek Olomouce Michal Nedbálek (vlevo) v akci

Bek Olomouce Michal Nedbálek (vlevo) v akci | foto: MF DNES

Olomoučtí hokejisté jsou třetí, v play-off narazí na Benátky

• 0
Všechny zbývající tajenky první ligy odkrylo poslední kolo základní části. Mora vyhrála s Jihlavou šachovou partii o třetí místo 3:2 a v dnešní dohrávce s Hradcem Králové už půjde "jen" o čest. Salith popáté v řadě vyhrál, ale k play-off mu z 12. místa chybí dva body.

Ani v posledním kole základní části nesešli šumperští Draci z vítězné cesty, bodovali poosmé v řadě. Před domácím publikem porazili Beroun 6:2 a do skupiny o 9. až 14. místo půjdou sice ze 12. pozice, ovšem se slušnými vyhlídkami na záchranu soutěže.

"Rozhodl povedený nástup. Gól v první minutě nás povzbudil a druhá branka v průběhu třetiny ještě více uklidnila. Beroun se sice snažil kousat, ale přesto jsme průběh utkání kontrolovali," pochvaloval si kouč Salithu Šumperk Radek Kučera, jehož tým poprvé inkasoval až ve chvíli, kdy měl k dobru náskok tří branek.

Domácí ke třem bodům opět výrazně nasměroval Adam Červenka. Forvard, který v poslední době sbírá body raketovým tempem, dal dvě branky. Tou první ve 14. minutě zvyšoval na 2:0, druhou pečetil konečný výsledek. "Adamovi to tam padá. Ocenit však musím celý tým. V posledních týdnech šlape jako švýcarské hodinky," poznamenal Kučera.

Olomouc doma dvakrát vedla, Dukla ale vždy dokázala srovnat. Podruhé jí k tomu pomohla dvojnásobná přesilovka ve 49. minutě, kterou s jejím koncem zhodnotil dorážkou zblízka Padělek. Jihlava by si výhrou zajistila třetí místo, proto dál zaměstnávala Kašíka, kterému pomohla i tyč.

Na opačné straně mohl dvě minuty před koncem uklidnit domácí Pekr, ale trestné střílení neproměnil. V závěru šli hosté štěstí naproti hrou v power play, kterou ale potrestal Radim Kucharczyk a rozhodl o tom, že Mora se potká ve čtvrtfinále s Benátkami nad Jizerou.