Z duelu Havlíčkův Brod (v bílém) - Olomouc.

Z duelu Havlíčkův Brod (v bílém) - Olomouc. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Olomoučtí hokejisté na pokraji vypadnutí: odvrátí mečbol?

• 0
Pro hokejisty Olomouce je čtvrtfinálová série play-off první ligy s Havlíčkovým Brodem jako zlý sen, ze kterého stále nemohou procitnout. Na budíček je však nejvyšší čas. Hanáci selhali na Vysočině také ve třetím utkání a pokud nezaberou ani dnes, sezonu zakončí nečekaným krachem.

V úterý dostalo sebevědomí Kohoutů další ránu. V Kotlině přitom po rychlých trefách Vyrubalíka a Černého vedli už v 9. minutě o dva góly, ale o náskok přišli, navíc rozhodující branku vstřelil Vojtěch Němec 33 vteřin před koncem třetí třetiny. Krutým způsobem tak navázal na své dva zásahy z předchozího utkání v Olomouci.

Favorizovaná „Mora“ je už v kritickém stavu. Prohrává 0:3 na zápasy a dnes bude na ledě soupeře odvracet první mečbol. „Nálada není dobrá, ale pořád žijeme, pořád jsme nevypadli. Musíme zkusit sérii otočit,“ řekl pro klubový web sedmatřicetiletý útočník Michal Černý.

„Musíme se ještě rvát! Nechceme končit 23. února sezonu.“

Kohoutům v úterý nepomohla ani posila z první lajny Vítkovic. Střelec Roman Szturc v elitní pětce Hanáků vedle Ministra nebodoval.

Naopak se činil další Vítkovičan ve službách Olomouce brankář Martin Prusek, který Lukáši Endálovi ve třetí třetině zneškodnil i trestné střílení. V dramatickém střetnutí svěřenci trenéra Petra Fialy postupně „vyklidili“ led.

Fanoušci olomouckých hokejistů na utkání v Havlíčkově Brodě.

„Dobře jsme hráli jen prvních deset minut. Po inkasované brance jsme se totálně položili a na ledě už bylo jen jedno mužstvo,“ povzdechl si Černý.

Úder do vazu si Rebelové nechali až na poslední minutu. V čase 59:27 Němec překonal výborného Pruska a následná potyčka byla jen posledním záškubem „Mory“.

„Je super, že proti tak silnému týmu, jaký Olomouc má, dokážeme výsledek otočit,“ těšil se kapitán Havlíčkova Brodu Marian Morava. Vůdce Rebelů chce postoupit už dnes. „Ale bude to velmi těžké. Doufám, že nás přijde podpořit hodně diváků. Protože tohle je po dlouhé době vrchol brodského hokeje,“ dodal Morava nadšeně. Žádná jiná čtvrtfinálová série nemá zatím jasnější průběh.