Olomoučtí hokejisté padli v prodloužení, Dopita na kanadský bod čeká

8:45aktualizováno  8:45
Zatímco největší hvězda první hokejové ligy Jiří Dopita stále čeká na premiérový kanadský bod v Olomouci, dvacetiletý útočník Jakub Šlahař bodoval i ve druhém utkání po příchodu na hostování ze Zlína. K asistenci přidal v sobotu gól v Litoměřicích, ale více než k porážce 1:2 po prodloužení Kohoutům nestačil.

Olomoucký útočník Jiří Dopita (vpravo) v akci. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Šikovný křídelník přitom zařídil Hanákům vedení. Ve 29. minutě využil krásné přihrávky Pšurného od mantinelu a překonal devětatřicetiletého brankáře Dušana Salfického.

Bojovaný zápas poslal do prodloužení ve 49. minutě Suchý, jehož nahození od modré čáry gólman Žigárdy neviděl. Oba muži v masce předvedli kvalitní výkon.

V poslední třetině neinkasovali, přestože museli čelit početní převaze pěti proti třem. Olomouc nakonec přece pykala za  nedisciplinovanost. Stejně jako Litoměřice byla osmkrát vyloučená, ale domácí přesilovku využili v prodloužení. Zkušený Ladislav Slížek z úhlu po zemi prostřelil Žigárdyho a Litoměřice získaly první body v sezoně.

"Byl to pro nás smutný konec.Nehráli jsme ve třetí části tak dobře. Zbytečně jsme faulovali hokejkou, což nás stálo body. Na vyloučeních musíme zapracovat," řekl pro klubový web druhý trenér Mory Jan Tomajko. Chuť si mohou Dopita a spol. spravit v dnešním domácím zápase s Třebíčí od 18 hodin.

Témata: Jiří Dopita

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Trenér Predrag Benáček sleduje svůj tým BK Olomoucko na prvním tréninku.
Trenér Benáček chce protlačit nový tým BK Olomoucko do play-off

Žádné poklidné léto neprožil uznávaný basketbalový odborník a kouč Predrag Benáček. Po devíti letech se rozloučil v Kolíně a přijal novou výzvu. Stojí u zrodu...  celý článek

Olomoucký gólman Branislav Konrád
Olomoucký brankář Konrád: Desítka je náš cíl, kterému všechno podřídíme

I kanadský útočník Kevin Sundher stihl rychle vypozorovat: „Máme jednoho z nejlepších brankářů v extralize.“ Nejde pouze o zdvořilostní fráze...  celý článek

Trenér Predrag Benáček hecuje svůj tým BK Olomoucko na prvním tréninku.
Prostějov basketbal zachrání. Orli padli, nahradí je BK Olomoucko

Také v příští sezoně bude hrát v nejvyšší basketbalové soutěži klub z Olomouckého kraje. Na prostějovské palubovce však bude mít místo zkrachovalých Orlů...  celý článek