Bojovník Moskal střílí góly klubu, který ho vychoval. I pod injekcemi

10:56aktualizováno  10:56
Hradecké výpravy za první výhrou v play-off se zúčastnil, navíc k ní bohatě přispěl rozhodující brankou na 4:3 v první řeži lvů v Olomouci. Pak však útočník Patrik Moskal chyběl kvůli zranění. Poslední dva zápasy už zase olomoucký odchovanec proti svému bývalému klubu ve čtvrtfinálové sérii hrál. I když není zcela fit, ve 40. minutě v pátek vyrovnával na 1:1.

Radost hokejistů Hradce Králové | foto: Michal Klíma, MAFRA

Za minutu se však trefil domácí Vodný, který kohoutům zařídil výhru.

Moskal bojoval i se zraněním. Podle všeho si narazil dva obratle a jeden zápas musel vynechat. Jenže jak už to ve vyřazovacích bojích bývá, nic není černobílé. Moskal nastoupil, avšak úplně v pořádku není.

"Rozhodli jsme se, že bolavé místo opíchneme injekcemi," říká dvaatřicetiletý útočník ke svému návratu. V ideální kondici a optimálním rozpoložení tedy není.

Trenér Kučera však jeho služby v neutěšené situaci a za nepříznivého stavu v sérii potřebuje. "Dá se to však vydržet a odehrát takhle celý zápas," ujišťuje Moskal.

Říká se, že v play-off zranění bolí o sto procent míň, Moskal je toho důkazem. Do sestavy lvů se navíc vrátili i obránce Zukal a za vulgární posunky potrestaný útočník Třetina. Společně ještě mají zítra šanci vybojovat pro Hradec postupovou naději.