Olomoucký Richard Diviš (vpravo) v souboji s Milanem Mikulíkem z Mladé

Olomoucký Richard Diviš (vpravo) v souboji s Milanem Mikulíkem z Mladé Boleslavi. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Olomoučtí hokejisté jsou v křeči a nedávají góly

• 0
Marnost a zmar předvedli v 8. kole hokejové baráže olomoučtí hokejisté v domácím utkání s Mladou Boleslaví. Nepomohlo jí jedenáct přesilovek ani fakt, že své soupeře přestřílela 34:29. Porážka 1:3 posunula šance Olomouce na nejvyšší soutěž do říše fantazie.

Olomoučtí hokejisté nastupovali k utkání po čtyřech porážkách v řadě, přesto v prvních minutách chtěli naznačit, že to pro ně nic neznamená.

Stačilo ale odehrát čtyři minuty a jejich hra se propadla do deprese. To když se v oslabení nepovedla Pabiškovi rána, ale s nešťastnou tečí Kříže skončila za brankářem Kašíkem. Zpět na nohy Hanáky vrátila až dlouhá přesilovka pěti proti třem, kdy soupeře dlouho mačkali, vyrovnání však přišlo až po skončení prvního trestu, když se Ministr tečováním Bartoňova nahození dočkal prvního gólu sezony.

Srovnání Moru probudilo, gólovky Ráce a Kucsery ale zneškodnil brankář Valent, navíc v 18. minutě našel Výborný mezi kruhy Němečka a ten znovu poslal hosty do vedení. Mora dál dřela, ale jako by ztratila víru, že může zápas otočit.

"Na každý gól se strašně nadřeme a neproměněné šance nás srážejí do kolen. Trápíme se v koncovce, góly nám nepadají a čím míň nám to jde, tím víc vymýšlíme. Jsme v křeči a nevíme cestu ven," přiznal bezradně olomoucký obránce Jiří Ondrušek.

Ve druhé třetině měl jeho tým šest přesilovek, ale ani jedinou nedokázal využít, když střely neomylně nacházely hruď brankáře Michala Valenta. "Měli jsme hodně šancí, ale byli jsme v nich nedůrazní. Můžeme mluvit o nějaké smůle, ale nedá se nic dělat. Byli jsme v křeči a bylo vidět, že už to nešlo.

Soupeř šance, které měl, proměnil a my ne," našel základní rozdíl trenér Mory Jan Tomajko. Hosté hráli jen tolik, kolik potřebovali. Hlídali si těsné vedení, bránili svá oslabení, a když ve 45. minutě zvýšil šťastným příklepem po ledě Jaroslav Kasík, dýchalo se jim ještě lépe. Domácí se sice snažili až do konce, hosté ale závěr zápasu odehráli v klidu a bez nervů.

"Důležité bylo, že jsme přestáli plno oslabení ve druhé třetině. Jsou to pro nás hodně cenné body, první z venku. Navíc s Olomoucí jsme jich v základní části moc nezískali," těšilo asistenta Středočechů Jana Vidnera.

Moru porážka přikovala na poslední místo barážové tabulky. Čtyři kola před koncem ztrácí na druhé místo zajišťující postup devět bodů. "Kdybychom říkali, že postoupíme, byli bychom za blázny. Teď hrajeme o čest, máme jmenovky na zádech, takže hrajeme o svá jména, pro klub a fanoušky," odmítá se vzdát Ondrušek.