Krytý plavecký areál v Přerově nabízí kromě plavání v bazénech (na snímku padesátimetrový bazén) také umělé vlnobití a nově i lázeňskou atrakci s názvem Kneippův chodník.

Krytý plavecký areál v Přerově nabízí kromě plavání v bazénech (na snímku padesátimetrový bazén) také umělé vlnobití a nově i lázeňskou atrakci s názvem Kneippův chodník. | foto: www.bazenprerov.cz

Přebudovaný bazén v Přerově nabízí jako další novinku lázeňskou atrakci

  • 2
Zastaralý areál přerovského koupaliště, který připomínal normalizační roky, nechala radnice přebudovat na moderní akvapark, a od pátku si zde mohou návštěvníci vyzkoušet další vodní atrakci. Kromě populární divoké řeky je k dispozici také novinka s názvem Kneippův chodník.

"Zatímco divoká řeka patří mezi známá a oblíbená vodní lákadla, Kneippův chodník se řadí spíše k lázeňským atrakcím," vysvětluje Jaroslav Klvač, ředitel společnosti Teplo Přerov, která má koupaliště na starosti.

V podstatě jde o soustavu mělkých bazénků, jejichž dno je pokryté oblázky. V jednom z nich najdou lidé teplou vodu, ve druhém zase studenou. Návštěvníci si nejdříve prohřejí a promasírují chodidla v teplé vodě, potom přejdou do studené. Tato léčebná metoda má pomáhat při poruchách krevního oběhu, bolestech hlavy či nachlazení.

"Kneippovým chodníkem jsme chtěli návštěvníkům pobyt zatraktivnit. Kromě toho jsme navíc opravili sociální zařízení ve vestibulu bazénu, kde vznikla i toaleta pro vozíčkáře. V současné době je před dokončením i úprava sprch a toalet u dětského bazénu," vyjmenovává Klvač.

Společnost Teplo už za úpravy a přestavbu přerovského koupaliště utratila deset milionů korun, které bude splácet tři roky. "Veškeré investice jsme zvládli pokrýt z provozních úspor, které vznikly jak na bazéně, tak na zimním stadionu. Čili ušetřili jsme a mohli jsme investovat," vysvětluje Klvač.

Lidé už nemusí za dobrým koupáním do Hranic či Olomouce

Historie bazénu v Přerově

Plavecký krytý bazén v Přerově otevřeli 17. listopadu 1978. Byl vystavěn za přispění Českého svazu tělesné výchovy v takzvané akci "Z". Na tehdejší poměry byla stavba raritou, od položení základního kamene po otevření totiž uplynulo pouze šest let.

Původně se měl stavět jen bazén pětadvacetimetrový, nakonec však vznikla takzvaná "úsporná" padesátka jen se šesti drahami.

V roce 2009 přibyla sauna z kanadské borovice a další rok se začalo s velkou rekonstrukcí bazénu, která pokračuje za provozu dodnes.

Rekonstrukce koupaliště trvá přes rok a je vůbec první od otevření areálu v roce 1978. Přerované mají díky ní k dispozici přestavěný a rozšířený venkovní padesátimetrový bazén i zmodernizovanou "pětadvacítku", nové dětské brouzdaliště či spoustu atrakcí jako dvouproudou desetimetrovou skluzavku, lezeckou stěnu nebo umělé vlnobití. Voda v bazénu je navíc ohřívaná solárními panely.

Novinkou areálu jsou i webové stránky www.bazenprerov.cz, kde se lidé dozvědí otevírací dobu koupaliště i informace o vstupném. To pro dospělého činí na celý den padesát korun, děti zaplatí o deset korun méně.

Přerovská radnice se rozhodla venkovní plavecký areál zmodernizovat, aby nalákala do městského koupaliště své obyvatele, kteří zdejší bazény začali měnit za návštěvu akvaparků v Hranicích a Olomouci.

"Díky tomu vznikl v Přerově areál na úrovni třetího tisíciletí. Lidé si žádají nové atrakce a lepší služby," zdůraznil mluvčí přerovské radnice Bohuslav Přidal.