S míčem prchá prostějovský rozehrávač Eugene Lawrence.

S míčem prchá prostějovský rozehrávač Eugene Lawrence. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Prostějovští basketbalisté uskákali soupeře až v závěru

• 0
Koncovku basketbalisté Prostějova zvládli parádně. Ještě ve 37. minutě prohrávali v Novém Jičíně 68:72, ale pak už nedovolili soupeři vstřelit ani bod. Poprvé v sezoně na hřišti velkého rivala zvítězili, v osmém kole nadstavbové skupiny A1 Mattoni NBL vyhráli 78:72.

"S Novým Jičínem to jsou vždycky vypjaté a vyrovnané zápasy," řekl prostějovský pivot Kyle Landry, který byl s 24 body jasně nejlepším střelcem utkání. "Je to důležité vítězství v boji o první druhé místo." První příčka před play-off je pro Orly po dvou prohrách s Nymburkem už jen v oblasti teorie. Ale pojistili si druhou.

"Ještě ale nepředbíhejme," upozornil prostějovský rozehrávač David Marek. "Teď nás čeká těžký zápas doma s Děčínem a pak hrajeme v Pardubicích, které jsou nahecované." Prostějovský trenér Peter Bálint nebyl se včerejším výkonem spokojený.

"Nehráli jsme dobře, je to šťastné vítězství," řekl. "Domácím chyběli dva hráči (Šarovič a Šteffel) a my jsme si mysleli, že se porazí sám. Hlavně na začátku byla naše koncentrace na zápas špatná.

K tomu Nový Jičín hrál třicet minut úspěšně zónu amy jsme se nemohli prosadit zvenku." Orli dali jen dvě trojky z 18 pokusů.

"V pravý čas jsme ale soupeře ubránili," zhodnotil závěr rozehrávač David Marek. "Když se zápas lámal, dali jsme dva důležité koše a v závěru i šestky. Hlavní byla obrana a doskoky v klíčových momentech."

Šanci utrhnout se Prostějovští nevyužili v úvodu třetí čtvrtiny, kdy soupeř téměř pět minut nedal ani bod. "Měli jsme ale hrát lépe v útoku," upozornil Marek, že sami dali jen šest bodů, takže žádný velký náskok nezískali.