Kapitán olomouckých hokejistů Pavel Patera.

Kapitán olomouckých hokejistů Pavel Patera. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Jsme realisti, už to bude strašně těžké, tuší Patera

• 0
Po třech zápasech se kapitán olomouckých hokejistů Pavel Patera vrátil do sestavy. A rovnou do prvního útoku. Dal gól, ale po prohře 1:5 v Liberci, která byla pro nováčka už devátou v řadě, těžko hledal slova. „Mluvit o dnešku... Liberec na nás nastoupil, v první třetině vedl 3:0. Tam se zápas prohrál.“

Ani váš gól nepřinesl naději?
Pro nás byla ještě malá šance za stavu 1:3, kdybychom dali v přesilovce gól, ale to se nepovedlo, pak jsme dostali čtvrtý a bylo po zápase. Většinu zápasu jsme tahali za kratší konec.

Týmy kolem desátého místa vyhrály, navíc Liberec byl váš soused v tabulce. Proklouznout do předkola play-off už bude hodně složité.
Jasný, teď jste řekl vše. Bude to o to složitější. Sedm kol do konce, bude strašně těžké přemýšlet nad desítkou. Musíme teď posbírat co nejvíc bodů a kam nás to posune, nebo neposune, se uvidí potom.

Věříte ještě, že se vyhnete skupině o udržení?
Já ani nevím, jaká je tam teď ztráta.

Už jedenáct bodů.
Už jedenáct? Jsme realisti: už to bude strašně těžké.

Kde je největší problém?
Já nevím. Kdyby člověk věděl co s tím, tak by se neprohrávalo. Na každého to v sezoně padne, teď to bohužel padlo na nás. Doufali jsme, že po repre přestávce to bude lepší, ale první třetina byla špatná a od toho se odvíjel celý zápas. Teď se můžeme dobře najíst, dobře vyspat a v pátek je další zápas.

V kabině je ponurá atmosféra?
To je pořád stejný. Když se prohraje, tak v jakémkoliv týmu je v kabině většinou ticho. Po jedný porážce – čtrnáct dní se teď nehrálo – nemá smysl teď k tomu říkat něco víc. Zítra na tréninku s čistou hlavou si k tomu možná něco řekneme.