Rozprodej zkrachovalého OP Prostějov se blíží ke konci, po šesti závodech přijde na řadu i prodej hlavního areálu v Prostějově (na snímku).

Rozprodej zkrachovalého OP Prostějov se blíží ke konci, po šesti závodech přijde na řadu i prodej hlavního areálu v Prostějově (na snímku). | foto: Radek Miča, MAFRA

Prodej závodů zkrachovalého OP vynesl 113 milionů, zbývá hlavní areál

  • 4
Rozprodej nemovitostí zkrachovalého OP Prostějov se blíží ke konci. Nové majitele už má šest někdejších závodů oděvního podniku a další nemovitosti, jejichž cena dosáhla celkem 113 milionů. Vrcholí přípravy na prodej hlavního areálu, prodávat se budou i pobočky v Olomouci a Ostravě.

Zatím nejvíc peněz získala insolvenční správkyně Miloslava Horská pro věřitele OP prodejem výrobního areálu v Uherském Hradišti, jehož kupní cena byla 38 milionů korun.

Za pobočku v Jeseníku zase švédský výrobce pánské a dámské konfekce Cavaliere zaplatil 6,5 milionu, loštická pobočka se prodala za 5,5 milionu a závod v Brodku u Konice za 1,8 milionu korun.

Výrobní areál v Konici si pak vyhlédla tamní firma K-elektric, která jej koupila za devět milionů. Textilní výroba tam nicméně definitivně skončila. "Do areálu jsme už přesunuli naši techniku," potvrdil majitel firmy Jiří Kučera.

Věřitelský výbor OP také už v září schválil prodej dalšího majetku, kromě výroby v Ostravě za 23 milionů korun se to týká i olomouckého závodu, který za 12 milionů koupí podnikatel Miroslav Dokoupil. Bývalé pobočky v Olomouci a Ostravě, které podnik uzavřel již v roce 2008, se v prvním výběrovém řízení prodat nepodařilo.

Ani rozprodej majetku všechny dluhy po OP nezaplatí

Krajský soud v Brně na konci srpna povolil insolvenční správkyni Horské prodat také hlavní areál textilky v Prostějově mimo dražbu. Jeho hodnota včetně správních a výrobních budov, skladů, parkoviště a dalších částí činí podle znaleckého posudku zhruba 170 milionů korun, zahájení prodeje je plánováno ještě do konce roku.

Horské se již dříve podařilo prodat i poslední funkční část zkrachovalého OP - výrobu na míru, tedy takzvané "měřenky". Za 35 milionů ji koupila prostějovská společnost AMF Reece CR, která se specializuje na průmyslové šicí stroje.

V prostějovské centrále OP však bude firma šít obleky pouze dočasně. "Výrobu postupně přestěhujeme do našeho prostějovského areálu," řekl jednatel firmy AMF Reece CR Igor Komloš.

Rozprodej majetku nicméně nemůže ani zdaleka pokrýt dluhy, které po Oděvním podniku zůstaly. Své pohledávky si totiž podle insolvenčního rejstříku nárokuje 555 věřitelů, kteří chtějí přes dvě miliardy korun.

,