Šumperští hokejisté budou opět hrát pouze o záchranu v lize

10:47aktualizováno  10:47
O poslední zbytky naděje na postup do play-off se v Jihlavě rvali hokejisté Šumperka. S favorizovaným soupeřem odehráli vyrovnanou partii, přesto prohráli 3:4 po prodloužení a čeká je skupina o udržení v první lize.

Jiří Ondrušek (vpravo) bojuje o puk v utkání Olomouce v Šumperku. | foto: MF DNES

"Kluci na ledě nechali všechny své síly. V poslední třetině jsme trefili tyčku, což nás pak mrzelo. Alespoň se podařilo vyrovnat. Prodloužení ukázalo, že je o štěstí. Před inkasovaným gólem měl Červenka čistou šanci. Platilo klasické nedáš - dostaneš," posteskl si šumperský trenér Radek Kučera. Draci přitom začali výborně a už ve 4. minutě šli do vedení po gólu Pláška.

Jihlava vzápětí vyrovnala, i tak šli do kabiny veselejší Draci, protože Sedlák využil přesilovku. Druhá třetina přinesla otočení výsledku. Za Duklu vyrovnával Jeslínek a obrat dokonal Zadražil. "V kabině jsme se uklidnili a řekli si, že se pokusíme ještě zabojovat. To se podařilo a Plášek zaslouženě vyrovnal," poznamenal Kučera.

Prodloužení rozhodlo vyloučení hostujícího autora dvou branek Pláška. Ve třech hosté odolávali necelou minutu. Po Červenkově nevyužitém samostatném nájezdu se Jihlava usadila v útočné třetině a zásluhou Veleckého získala druhý bod.

"Zápas byl pro všechny fyzicky hodně náročný a v závěru už hráčům docházely síly. Bránit ve třech bylo strašně těžké," uznal šumperský kouč.

Po porážce vedení pouští do extraligového Zlína svého brankáře Štůralu. Jeden z nejvytěžovanějších brankářů první ligy má v mateřském klubu zacelit mezeru za zraněného Luboše Horčičku, který si poranil kolenní vazy a až do konce základní části nebude extraligovému mužstvu k dispozici. Místo něj přijde ze Zlína mladý junior Kevin Rozum a bude čekat na svoji první příležitost mezi muži.

"Do branky počítáme s naší dvojkou Vratislavem Vajnerem. Dostane možnost, aby ukázal svoji kvalitu," oznámil trenér Kučera. "Zatím moc šancí nedostal a nastoupil pouze v sedmi zápasech. Teď přichází jeho čas."

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Tenis, ilustrační foto.
Rozporuplné pocity. Mladým tenistkám těsně unikla světová medaile

Na tradiční prostějovské přehlídce tenisových nadějí domácí výběry na medaile nedosáhly. Mistrovství světa družstev do 14 let ovládli následovníci Rogera...  celý článek

Souboj plzeňského Jaroslava Kracíka (vlevo) a Jakuba Galvase z Olomouce.
Teď přeskoč staříky, jako jsem já, může hecovat Lukáš Galvas syna Jakuba

Osmnáctiletý Jakub Galvas se té zprávě u rodinného stolu zprvu zdráhal uvěřit: „Tati, ty budeš hrát se mnou? Děláš si srandu?“ O dvacet let starší táta Lukáš...  celý článek

Gabriella Palmeriová
Americká smečařka Palmeriová se těší na sýr i zimu v Olomouci

Už po loňském ročníku vedení olomouckých volejbalistek vyslovilo přání získat posilu na pozici smečařky. Nyní se to podařilo, když do Olomouce přichází...  celý článek