Olomoucký Jakub Lehečka (v červeném) a ústecký Martin Šagát (vlevo).

Olomoucký Jakub Lehečka (v červeném) a ústecký Martin Šagát (vlevo). | foto: Petr Janeček, MAFRA

Šumperk potřetí za sebou bodoval, Olomouc se vrátila na druhé místo

• 0
Na opačný konec republiky si museli dojet olomoučtí hokejisté pro průběžné druhé místo, o něž přišli v minulém kole. Po výhře 4:2 v Mostě se však vrátili na ztracené pozice. Šumperk měl před svými diváky plné ruce práce s Hradcem Králové, po nájezdech ale slavil výhru 6:5.

Divokou gólovou přestřelku s dobrým koncem pro domácí výběr přineslo prvoligové hokejové utkání mezi Šumperkem a Hradcem Králové. Domácí po první třetině prohrávali o dvě branky, přesto do konce zápasu vyrovnali na 5:5 a druhý bod vyválčili po samostatných nájezdech. Autorem vítězné střely byl Vrdlovec. Domácí díky tomu bodovali potřetí v řadě.

"Soupeř výborně bruslil a byl silný na kotouči. Přesto jsme především od druhé třetiny byli vyrovnaným soupeřem a chybělo málo, abychom měli plný počet bodů," uvedl šumperský trenér Radek Kučera.

Po první dvacetiminutovce měl ale ke spokojenosti daleko. Domácí hrající na tři pětky se dostávali do tempa pomaleji a prohrávali o dvě branky. Obrat přinesla přestávka a důrazná domluva kouče v kabině.

"Hodně věcí jsme si vyříkali a od druhé třetiny to bylo z naší strany povedené vystoupení. Výsledek jsme otočili zvýšenou aktivitou v zakončení," všiml si Kučera.

Dramatickou zápletku nevyřešilo ani poslední dějství střetnutí. Šumperk sice dlouho vedl, přesný zásah hradeckého Chovana z 57. minuty přesto posunul duel do prodloužení. V něm se soupeři soustředili na obranu a čekali na nájezdy. Tuto loterii ovládl Vrdlovec a jako jediný dostal puk do sítě. "Hradec přijel posílený o několik hráčů z extraligy, proto si myslím, že jsme dosáhli na dobrý výsledek," prohlásil autor vítězného gólu.

Přitáhnout, povolit a znovu přitáhnout. Tak vypadal zápas v Mostě z pohledu olomouckých hokejistů. V první třetině poslední tým tabulky dvakrát přitáhli, když se trefil Kucharczyk s Horákem, ve druhém dějství ale domácí srovnali. Rozhodla tak až poslední dvacetiminutovka.

"V kabině jsme si se spoluhráči vyříkali chyby a šli do třetí třetiny s tím, že prostě zabereme, vyhrajeme a odvezeme si tři body," prozradil pro klubový web střelec druhé branky Oldřich Horák.

Utkání rozhodl první útok, ve 46. minutě vystihl hrubku v rozehrávce domácích Dopita a Selingr si s brankářem Bendou poradil. Poslední slovo měl při power play Mostu obránce Jiří Ondrušek.

"Nebyli jsme horším týmem, makali jsme, ale trápí nás koncovka," viděl největší rozdíl mezi soupeři domácí kouč Kamil Kašťák. "Pořád nám něco chybí, abychom takovéto zápasy dokázali vyhrát," komentoval sedmý zápas bez bodů v řadě.

Trenér Mory byl spokojený hlavně s výsledkem. "Nehráli jsme dobře a tentokrát jsme byli spíše šťastnějším mužstvem," souhlasil Petr Fiala a dodal: "Ty body se však počítají stejně, jako kdybychom porazili Ústí."