Hokejisté Olomouce uhájili v přímém souboji čtvrté místo, Hradci Králové nasázeli pět gólů. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

V přímém souboji o čtvrté místo Kohouti rozstříleli Hradec Králové

• 0
Mají skvělou formu a pokud si ji udrží také v play-off, mohli by v něm olomoučtí hokejisté pomýšlet i na baráž o extraligu. Včera na vlastním ledě hájili účast v první čtyřce v přímém souboji s Hradcem Králové. A nedali mu nejmenší šanci na úspěch, deklasovali ho 5:1.

Hanáci neprohráli v základní hrací době už v šestém utkání v řadě. V souboji s Východočechy odmítli drama hned v první třetině. V rozmezí 11. až 17. minuty nasázeli čtyři góly a bylo prakticky rozhodnuto. Postupně se trefili Mikel, Pekr, Janáček, Meidl a Brančík, za hosty snižoval Vorláb. Zbylých 32 střel jistý Martin Prusek zneškodnil.

"Chytal úplně perfektně, což také rozhodlo," povzdechl si trenér Hradce Jiří Slabý. Jeho svěřenci teď ztrácejí na čtvrté místo, které zaručuje rovnou čtvrtfinále play-off, už čtyři body. Takový náskok si díky vítězství "Mora" udělala.

"Před sezonou jsme avizovali, že chceme být třetí. Jednu chvíli to vypadalo, že jsme ujeli. Momentálně jsme rádi za čtvrté místo. O lepší pozici se ještě popereme," slíbil kouč Kohoutů Petr Fiala.

Pryč je kritické období, kdy se Olomoučtí v základní části trápili, dostali ultimáta i pokuty. V nadstavbě první ligy září, přestože mají problémy s marodkou v ofenzivě a hned dva obránci – Martin Vyrůbalík s Jiřím Ondruškem zaskakují na křídle.

I proto jim s Hradcem Králové pomohl nadějný forvard Michal Hlinka, který dorazil na střídavý start z Vítkovic. Po dvouměsíční pauze se vrátil do sestavy "Mory" také zadák Jaroslav Koma.

"Herní praxe mi chybí, takže první tři střídání byla všelijaká. Pak jsem to sfouknul jako svíčku," usmíval se po zápase, v němž získal bod za asistenci. Olomouc jako svíčku sfoukla Hradec Králové a budí respekt.

HC Olomouc - HC VCES Hradec Králové 5:1

Branky a nahrávky: 11. Mikel (Černý, Hlinka), 12. Pekr (Ministr, Bartoň), 12. Janáček, 17. Meidl (Brančík), 54. Brančík (Koma, Tesařík) – 19. Volráb (Koudelka, Hendrich). Rozhodčí: Florian – Klein, Chocholouš. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 1107. Střely na branku: 36:33. Třetiny: 4:1, 0:0, 1:0.

Olomouc: Prusek – Tesařík, Bartoň, Janáček, Mikel, Lhotský, Staněk, Koma – Pekr, Ministr, Vyrůbalík – Kucharczyk, Domin, Haluza – Hlinka, Černý, Řípa – Meidl, Brančík, Ondrušek.
Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Čáp, Hendrich, Klement, Červený, Chmelíř, Horák, Wágner – Kubica, Roubík, Čermák – Jindřich, Koudelka, Volráb – Hruška J., Kadlec, Budínský – Moskal, Berger, Pulpán.

Témata: Baráž, Petr Fiala