Policisté vyšetřují novou fintu, kterou použili podvodníci aby vylákali peníze z důvěřivých seniorů. Vymysleli si historku o údajné manželově nehodě, kvůli které je nutné zaplatit odtah auta. (Ilustrační snímek)

Policisté vyšetřují novou fintu, kterou použili podvodníci aby vylákali peníze z důvěřivých seniorů. Vymysleli si historku o údajné manželově nehodě, kvůli které je nutné zaplatit odtah auta. (Ilustrační snímek) | foto: Petr Ježek, MF DNES

Váš muž měl nehodu, zaplaťte nám odtah, obelhali podvodníci seniorku

  • 4
Další trik podvodníků, jak vylákat z důvěřivých seniorů peníze, vyšetřují od čtvrtka olomoučtí policisté. Čtyřiašedesátiletou ženu z krajského města obelhali historkou o údajné nehodě jejího manžela, kvůli které jim má zaplatit třicet tisíc korun za odtah auta. Seniorka lži uvěřila a o peníze tak přišla.

"Ve čtvrtek oznámila žena bydlící v bytě ve Foerstrově ulici, že kolem osmnácté hodiny zazvonil na zvonek u domu neznámý muž. Ten se optal na potvrzení jejího příjmení a když ho potvrdila, řekl jí, že její manžel měl dopravní nehodu a leží v nemocnici v Brně. Poté jí nadiktoval číslo na pevnou linku s tím, že má na toto číslo zavolat," popsal olomoucký policejní mluvčí Petr Čunderle.

Žena proto vytočila zadané číslo. "Mužský hlas na druhém konci linky potvrdil, že její manžel měl dopravní nehodu a leží na pozorování v brněnské nemocnici. Kromě toho ji upozornil, že je potřeba zajistit odtah nabouraného auta, což bude stát třicet tisíc korun," přiblížil postup podvodníků Čunderle.

Ženě také řekl, aby nachystala peníze do obálky a sešla před dům, kde na ni bude čekat jeho kolega, přičemž poznávací znamení je černá baseballová čepice na hlavě. Ten si měl obnos převzít.

"Poškozená pak skutečně vyšla před dům, kde k ní přistoupil muž, který jí řekl, že si jde pro peníze, a žena mu obálku předala. O svých třicet tisíc tak přišla, neboť její manžel žádnou nehodu neměl," uvedl policejní mluvčí.

V Olomouckém kraji může jít o novou fintu podvodníků, kteří v poslední době několikrát uspěli s tím, že se po telefonu vydávali za příbuzné volaných seniorek, nejčastěji vnuky, a prosili o rychlé půjčení peněz na nutný nákup například auta v řádu desetitisíců korun. Obnos měly ženy většinou předat jejich přátelům na ulici (více čtěte zde a zde).