Momentka z utkání Havlíčkův Brod - Olomouc

Momentka z utkání Havlíčkův Brod - Olomouc | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Výhrůžky havlíčkobrodští hokejisté naplnili, Hanáci skončili v pekle

• 0
Dvakrát konec sezony odvrátili. Potřetí, když už slova o šťastném obratu měnili z předzápasových klišé v nezdolnou víru, to však nedokázali. Olomoučtí hokejisté se v pondělí rozloučili s play-off už ve čtvrtfinále první ligy. A nedůstojně. V Havlíčkově Brodě prohráli v šestém zápase vysoko 2:7 a celou sérii ztratili v poměru 2:4 na utkání.

"Nejen u mě, ale u všech kluků panuje zklamání. Věřili jsme, že sérii ještě dotáhneme domů na sedmý zápas," litoval kapitán Hanáků Richard Brančík. Sedmatřicetiletý centr neví, jestli to pro něj nebyla poslední sezona vůbec. A v nejistotě je, včetně trenéra Petra Fialy, hned několik hráčů z týmu, který nesplnil semifinálový úkol vedení.

Havlíčkovu Brodu na zkušené Kohouty stačila sestava s věkovým průměrem pod třiadvacet let, zatímco "Mora" má v kádru sedm hráčů starších 34 let. Generační obměna se tedy nabízí, ale bezprostředně po závěrečné siréně sezony je na ni ještě brzy. Emoce ze zpackaného souboje s Rebely jen tak neutichnou.

"Je to zklamání a hlavně neúspěch. Chtěli jsme minimálně do semifinále a náš tým na to měl," uvedl Brančík pro klubový web. Měl, vždyť fanoušci Olomouce snili i o finále, teď se však probudili do tvrdé reality. Po prvních třech duelech se s ní už začínali smiřovat, ale pak favorizovaní Kohouti dvakrát vyhráli a naděje zhasla definitivně až v pondělí.

Hanáci nezvládli úvod střetnutí. Už v 8. minutě prohrávali o dvě branky, ale naposledy se ještě dokázali zmátožit. Gólmana Slipčenka, který nahradil Suchana, překonali obránce Michal Nedbálek a vítkovická posila Roman Szturc.

Potom si ovšem Olomouc vybrala smůlu, střely Kucharczyka i Řípy rozezvučely tyčky. Rozhodující gól dal Holec v 38. minutě v oslabení a Kohouti se zlomili. "Jen škoda, že jsme nezvládli další gólové situace, protože jsme byli ve druhé třetině lepší," povzdechl si Brančík.

V poslední třetině inkasovala odevzdaná "Mora" čtyři branky. Bývalý český reprezentační brankář Martin Prusek nápor na nervy nevydržel a v 58. minutě se nechal vystřídat Žigárdym.

Výhrůžky trenéra Rebelů Petra Nováka o pekle se naplnily. "Ďábel" švihl bičem hned sedmkrát. Navíc Olomouc potupně "ubytoval" v malé žákovské šatně. "To nás ale vůbec nerozhodilo," nevymlouval se Brančík na podmínky. Smutek však neskrýval. A Havlíčkův Brod si vychutnával největší klubový úspěch od roku 1963.