Budova jesenické radnice.

Budova jesenické radnice. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Vyhlášená vila továrníka Regenharta opět ožije, bude z ní luxusní hotel

  • 2
Jesenická Regenhartova vila, jeden z nejhonosnějších domů ve městě, se promění v luxusní hotel s wellness zázemím. Dlouhé měsíce nevyužívanou neobarokní stavbu stojící uprostřed rozlehlého parku nechá její majitel přebudovat odhadem za 40 milionů korun.

Zařízení bude cílit především na movitější klientelu. Vila sloužila naposledy jako sídlo jesenické pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny, která ji v roce 2012 prodala pražské společnosti Villa Regenhart.

„Vila dosud využívaná není, čeká na zahájení projektu. Vítěze soutěže na její rekonstrukci bychom měli znát už příští týden. Pokud vše půjde dobře a nikdo se proti výsledkům tendru neodvolá, hotel začne fungovat na konci listopadu,“ uvedl předseda představenstva firmy Villa Regenhart Petr Polák.

V domě, který si nechal na konci 19. století postavit majitel zdejší textilní továrny Ernst Regenhart, společnost nechá vybudovat luxusní apartmá s celkovou kapacitou 42 lůžek. V suterénu budou mít hosté hotelu k dispozici wellness zařízení s bazénem a saunovým světem.

Hotel bude cílit na bohatou klientelu

Hotel Vila Regenhart nebude v Jeseníku prvním zařízením se čtyřmi hvězdičkami. Ubytování v této kategorii nabízí třeba hotel Slovan v centru města.

„Až na několik málo hluchých měsíců nemáme s obsazeností hotelu problém. Myslím, že další čtyřhvězdičkový hotel může ve městě fungovat. Bude ale záležet na tom, na co ho majitelé zaměří,“ uvedla ředitelka Slovanu Lenka Pinčeková.

Vždy to ale s návštěvností tohoto hotelu, který nechala před osmi lety opravit radnice, tak slavné nebylo. Například na podzim roku 2011 zařízení opustil tehdejší nájemce, protože byl ve ztrátě. Městu pak trvalo zhruba rok, než našlo nájemce nového.

Polák se nezájmu turistů neobává. „Ze zkušeností vím, že o menší hotely s vysokou kvalitou služeb je poměrně slušný zájem. Vyhledávají je zejména lidé, kteří preferují soukromí. Za apartmán jsou ochotní zaplatit 2 500 korun. Právě na bonitní klientelu se zaměříme,“ uvedl Polák.

Společnost Villa Regenhart koupila vilu od Všeobecné zdravotní pojišťovny za 10,6 milionu korun. Rekonstrukce a přístavba budovy by měla stát dalších zhruba 40 milionů korun, přičemž téměř 15 milionů z investice zaplatí dotace z evropských fondů.

Honosnou neobarokní rezidenci si rodina Ernsta Regenharta nechala postavit v letech v letech 1898 - 1899 podle projektu vídeňských bratří Mayrederů.

Její přízemí původně tvořily salony a provozní místnosti, v patře byly ložnice, pokoje pro hosty a koupelny.