Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aféry v Sigmě už řeší i primátor Olomouce, svolal jednání dozorčí rady

  10:16aktualizováno  10:16
Aféry v Sigmě, kdy dva bývalí hráči včetně ikony klubu Radima Kučery vypověděli, že museli zaplatit, aby je klub nechal přestoupit, už řeší i olomoucký primátor Martin Novotný. Ten je coby předseda dozorčí rady nejvyšším představitelem klubu. Na odpoledne si proto pozval členy jeho vedení na radnici. "A budu důrazný," řekl.

Primátor Martin Novotný je coby předseda dozorčí rady nejvyšším představitelem fotbalové Sigmy. V reakci na poslední dění svolal na odpoledne jednání vrcholných činovníků klubu. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Město Olomouc je největším akcionářem Sigmy a primátor proto nechal svolat v reakci na aktuální dění jednání dozorčí rady Sigmy. To se za účasti členů představenstva uskuteční odpoledne na radnici.

"Vedle běžné agendy se budeme zabývat i děním na Sigmě v posledních týdnech a měsících. Zástupci města, kteří jsou v orgánech Sigmy Olomouc, se už sešli. Dali jsme dohromady určité stanovisko, které na tomto jednání předneseme," potvrdil Novotný.

Výsledek důležitého jednání pro olomoucký fotbal však nechtěl předjímat. Tedy ani to, zda bude v klubu prosazovat nějaké personální změny.

"Nemohu samozřejmě náš postoj nejprve prozradit do médií, ale mohu říct, že bude důrazný," naznačil Novotný.

"To, co se děje v Sigmě Olomouc v posledních týdnech, je z pohledu města dlouhodobý děj. Na jednu stranu má klub v tuto chvíli dobré sportovní výsledky, na druhou se však objevují informace, které mu nevytvářejí příliš lichotivý obraz," dodal.

Právník Sigmy: Pokud je to pravda, dopustil se Kučera korupce

Na oficiálních stránkách Sigmy současně advokát klubu a člen představenstva Petr Konečný rozsáhle komentuje výpověď legendy fotbalové Olomouce Radima Kučery. Ten v páteční MF DNES popsal podivné okolnosti svého přestupu do německého Bielefeldu v roce 2005. Údajně se musel sám vykoupit částkou 35 tisíc eur bez dokladu (více čtěte zde).

V rozhovoru Konečný mimo jiné tvrdí, že pokud Kučera opravdu zaplatil řediteli klubu Gajdovi 35 tisíc eur místo domluvených 50 tisíc eur, dopustil by se korupce. "Není to skoro školní příklad korupčního jednání?" přemítá.

Zásadnější než advokátova úvaha je však spíše bouřlivá diskuse pod článkem, kam z Facebooku reagovali i dva bývalí fotbalisté Sigmy: "Chtěl bych vyjádřit podporu Radimovi, jako bývalý hráč vím, že to, co říká, je pravda a ten žvást, co se tady píše, jsem ani nedočetl do konce," napsal Radim König.

"Kenoš, máš pravdu, my víme svoje," reagoval také Radek Špiláček. Také Špiláček na začátku listopadu v MF DNES vylíčil, jak musel zaplatit 50 tisíc eur, aby jej Sigma pustila hrát do Německa. Rovněž prý nedostal žádný doklad (podrobnosti čtěte zde).

S Kučerou je připraven odejít i člen představenstva Rak

Ovšem až "případ Kučera" spustil širokou vlnu nevole mezi olomouckými fanoušky, kteří stojí za ikonou Sigmy. V petici žádají, aby místopředseda představenstva a ředitel klubu Jaromír Gajda, který měl podle Kučery částku 35 tisíc eur převzít, rezignoval. Gajda označil tuto verzi za účelově nepravdivou a z funkce 64letý funkcionář odejít nehodlá. "Takové útoky mě spíše posilují," vzkázal.

Za Kučerou, jenž v klubu zatím pracuje jako vedoucí mužstva ale po zveřejnění nových faktů je připraven dát výpověď, ovšem stojí třeba i marketingový manažer Sigmy a člen představenstva Martin Rak. Také on se v diskusi ke článku na webu Olomouce vyjádřil:

"Neztotožňuji se s obsahem rozhovoru kolegy z představenstva Petra Konečného. Pro Radima byl a stále je klub srdcovou záležitostí. Řekl jsem mu, ze mu věřím a že stojím za ním, a že pokud dá výpověď on, dám ji i já. To stejné jsem napsal i panu Gajdovi," uvedl Rak.

"Jsem připraven hned v pondělí na mimořádném zasedání dozorčí rady předat svou rezignaci na členství v představenstvu panu primátorovi, který je předsedou dozorčí rady SK Sigma Olomouc, a. s.," dodal.
Nejčtenější

Plzeň na úvod čtvrtfinále prohrála, Hradec vyzrál v prodloužení na Liberec

Hráči Olomouce slaví čtvrtfinálový gól v síti Plzně.

Startem zbylých dvou čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně...

Dveře jsem zavřel, říká poslední nastupující do vlaku, z něhož vypadlo dítě

(Ilustrační snímek)

Olomoucký okresní soud se na dalším jednání zabývá předloňskou tragédií, při níž z jedoucího vlaku vypadla dvouletá...VIDEO: Řidička vjela na hlavní silnici, zezadu do auta narazil motorkář

Na rušné silnici I/46 u Šternberka narazil motorkář do osobního auta, které...

U vážné nehody museli zasahovat záchranáři, hasiči a policisté na Olomoucku poté, co zde řidička osobního auta najela z...

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně dostala svou poštovní známku

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se dočkala své vlastní známky,...

Prvořadá turistická atrakce a jedinečné technické dílo - Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách - se...

Před sto lety prošel Hanácký pluk ohněm, u Bachmače ale pomohl k vítězství

Snímek druhé a třetí roty 6. Hanáckého pluku před odjezdem ke stanici Kruty...

V březnu 1918 se kolem československých legií na bahnité východní frontě svíraly ohromné kleště. Ze dvou stran na ně...

Další z rubriky

Před sto lety prošel Hanácký pluk ohněm, u Bachmače ale pomohl k vítězství

Snímek druhé a třetí roty 6. Hanáckého pluku před odjezdem ke stanici Kruty...

V březnu 1918 se kolem československých legií na bahnité východní frontě svíraly ohromné kleště. Ze dvou stran na ně...

Šumpersko dál váhá, zda si má vodárenství řídit samo, nebo si najme firmu

(Ilustrační snímek)

Kdo bude od roku 2021 lidem v řadě měst a obcí Šumperska dodávat pitnou vodu a kdo odvádět a čistit vodu splaškovou,...

Kontroverzní olomoucký věžák investoři posunuli, v ochranném pásmu zůstal

Vizualizace budoucí podoby nové výškové budovy, která má vyrůst v areálu nově...

Už ne Šantova ulice, nýbrž parcela o pár set metrů dál u ulice Wittgensteinova. Sem podle informací MF DNES developeři...

Najdete na iDNES.cz