Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cestu po hlavním tahu na Jeseník zkomplikují v Šumperku objížďky

  9:39aktualizováno  9:39
Velké komplikace čekají řidiče, kteří budou od pondělí projíždět Šumperkem ve směru od Zábřeha. Hlavní tah na Jeseník, Jesenická ulice, totiž bude od pondělí kvůli rekonstrukci inženýrských sítí uzavřen v prostoru před vlakovým nádražím. Auta tak budou přes město jezdit komplikovanými objížďkami.
Řidiče mířící ze Zábřehu do Jeseníku čekají v Šumperku komplikace. Kvůli rekonstrukci inženýrských sítí totiž budou muset místo po hlavním tahu jet objížďkami přes boční ulice. Místem přitom denně projede 13 tisíc aut. (Ilustrační snímek)

Řidiče mířící ze Zábřehu do Jeseníku čekají v Šumperku komplikace. Kvůli rekonstrukci inženýrských sítí totiž budou muset místo po hlavním tahu jet objížďkami přes boční ulice. Místem přitom denně projede 13 tisíc aut. (Ilustrační snímek) | foto: Radek Miča, MAFRA

"Silnice na Jeseník vedoucí přes město je nejfrekventovanější komunikací na Šumpersku, ve všední dny po ní projíždí kolem třinácti tisíc aut denně. Takže se dají čekat komplikace," uvedl vedoucí šumperské pobočky Správy silnic Olomouckého kraje Roman Bednář.

Práce v úseku začnou v pondělí 16. dubna a potrvají do 13. června. "V části Jesenické ulice mezi křižovatkami s ulicemi M. R. Štefánika a Rooseveltova bude ulice ve směru od Zábřeha uzavřená a bude průjezdná pouze ve směru od Rapotína. Z opačného směru se bude jezdit po objížďkách," vysvětlil šéf odboru dopravy šumperské radnice Radek Novotný.

Podle něj je řešení s objížďkami lepší než jízda v jednom pruhu střídavě na semafory. "V tomto úseku by to vedlo k dlouhým kolonám a protože bylo možné vést dopravu přes město, zvolili jsme tuto variantu. Auta přijíždějící z výpadovky tak budou sice komplikovat dopravu na městských komunikacích, ale jízda bude plynulejší," zdůvodnil Novotný.

Podle odborníků bylo lepší nechat průjezdný pruh právě pro auta přijíždějící od Rapotína. "Ve směru od Zábřeha je mnohem snazší nájezd na komunikace ve městě než z obrácené strany," vysvětlil Novotný.

Uzavírka ovlivní i MHD

Ve směru z Rapotína do Bludova tak řidiči po Jesenické ulici projedou bez omezení, v opačném směru to bude jiné. Úsek Jesenické ulice mezi křižovatkami M. R. Štefánika a Rooseveltova bude nutné objet.

"Do uzavřeného úseku bude povolený vjezd pouze dopravní obsluze. Odjezdy autobusů městské hromadné dopravy budou od vlakového nádraží přesunuty na autobusové nádraží," doplnil mluvčí šumperské radnice Kamil Navrátil.

Kvůli rekonstrukci inženýrských sítí bude v jednom směru šumperské Jesenické

Trasy objížděk. Pro zvětšení klikněte.

Trasa objížďky pro tranzitní dopravu podle něj povede po ulicích Žerotínova, Dolnostudénská, Uničovská a Vikýřovická. "Řidiči mohou k jízdě městem využít také trasu ulicemi M. R. Štefánika, 28. října přes Masarykovo náměstí, Jeremenkovu a Rooseveltovu ulici," upřesnil mluvčí.

Nový asfaltový povrch bude v rekonstruovaném úseku položen v září. Stavební práce v Jesenické ulici navazují na projekt celkové rekonstrukce prostoru před nádražím a ulice 17. listopadu od nádraží do centra města.
Nejčtenější

Plzeň na úvod čtvrtfinále prohrála, Hradec vyzrál v prodloužení na Liberec

Hráči Olomouce slaví čtvrtfinálový gól v síti Plzně.

Startem zbylých dvou čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně...

Kvapil dovedl Liberec k výhře. Plzeň přetlačila domácí Olomouc

Liberečtí oslavují první branku utkání.

Liberečtí hokejisté zvládli lépe třetí čtvrtfinále proti Hradci Králové. Před domácími diváky tentokrát udrželi nervy a...Dveře jsem zavřel, říká poslední nastupující do vlaku, z něhož vypadlo dítě

(Ilustrační snímek)

Olomoucký okresní soud se na dalším jednání zabývá předloňskou tragédií, při níž z jedoucího vlaku vypadla dvouletá...

VIDEO: Řidička vjela na hlavní silnici, zezadu do auta narazil motorkář

Na rušné silnici I/46 u Šternberka narazil motorkář do osobního auta, které...

U vážné nehody museli zasahovat záchranáři, hasiči a policisté na Olomoucku poté, co zde řidička osobního auta najela z...

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně dostala svou poštovní známku

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se dočkala své vlastní známky,...

Prvořadá turistická atrakce a jedinečné technické dílo - Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách - se...

Další z rubriky

Kolony na D35 u olomouckého Globusu čekají řidiče ještě nejméně sedm let

Kruhový objezd na kraji Olomouce poblíž nákupního centra Globus, který patří k...

Řidiči vysněný plynulejší a bezpečnější provoz bez nervů v nekonečné koloně před kruhovým objezdem u olomouckého...

Výprava do Afriky či vlčí safari. Olomoucká zoo buduje lákadla za miliony

Pohled na nový africké pavilon Kalahari, který nyní dokončila olomoucká...

Nový pavilon se surikatami a dalšími zvířaty, která na Svatém Kopečku dosud nebyla k vidění, projížďka mezi vlky či...

Šumpersko dál váhá, zda si má vodárenství řídit samo, nebo si najme firmu

(Ilustrační snímek)

Kdo bude od roku 2021 lidem v řadě měst a obcí Šumperska dodávat pitnou vodu a kdo odvádět a čistit vodu splaškovou,...

Najdete na iDNES.cz