Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Po smrti mladé matky úřady vymýšlejí, co s nebezpečnou alejí u Olomouce

Zbytečná smrt mladé maminky, která se v sobotu zabila po nárazu auta do stromu u Samotišek na Olomoucku, možná paradoxně pomůže zachránit životy dalších řidičů. Právě poslední havárie přiměla olomouckou radnici, aby hledala řešení, jak bezpečnost na silnici do Samotišek zvýšit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mon.87

Za všechno můžu stromy!!

To je typické u nás v Čechách!!! Na někoho spadne strom a může za to - pokácejme tedy celou alej...Někdo napálí do stromu, pokácejme jí, když je nebezpečná!!! Že je úzká cesta??? Hmmm....Vážení, mám to štěstí, že jsem teď na delší dobu na studijním pobytu v Holandsku a něco vám povím...Jen těžko byste tu mezi vesnicemi nebo některými městy našli širší cestu než je ta u Samotišek!! A stromy?? Ty jsou tu všude...!!Měli bychom se stydět za to ,jak naše města a jejich okolí vypadají!! Tady si narozdíl od nás lidé stromů a zeleně kolem váží. Že jim stíní část zahrady??? No co!! Že jim zasahují na cizí pozemek?? No co!! Že rostou blízko u cesty?? No co!! Naučme se jezdit normálně a problém je vyřešen!! Tady se problémy s rychlostí řeší jednoduše....Zpomalující plošiny!!! Všude!!! Dážděné!! Hm, že se cesta zpomalí?? Možná zpomalí, ale stromy nám zůstanou a nebudeme jezdit jako pra...ta a svodidla taky netřeba!!

0/0
11.10.2010 23:33

Caterpillar5110B

Nebezpečné nejsou aleje, ale lidi !!!

0/0
7.10.2010 22:09

tuan

Alej za to nemůže,imbecil nabourá do čehokoli........

včetně vlastního stínu.A proto-víc alejí,ubude blbců......

0/0
7.10.2010 21:16

Tomaseq

Svoditla

A kam ta svodidla chcete umístit? Kousek od silnice se nachází nově vysázené stromy. Musíme počítat s tím, že ty stromy porostou a jejich kmeny se budou stále rozšiřovat. Takže ta svodidla by musela být hned u silnice. Silnice je ovšem úzká a svodidla v zatáčkách by omezovala jízdu autobusů a nákladních vozidel. Ty by nemohly najet až ke kraji a přesahovaly by středovou čáru. Autobus nebo kamion si musí nadjet a přední pravou částí karoserie nadchází mimo vozovku. Však se podívejte kde má autobus přední kola ...

0/0
7.10.2010 19:51

Diskutovat na iDmůžete neomezeně

ideální silnice pro Čechy:

vpravo od posledního jízdního pruhu další 2 metry asfaltu, potom aspoň 20 m udusaného šterku, dál 100 m rovné travnaté plochy a nekonec pozvolné stoupání aby konečně už vylétlé auto zastavilo... no a pro jistotu ještě stěnu z pneumatik

0/0
7.10.2010 17:11

Diskutovat na iDmůžete neomezeně

co dělat?

nejezdit jak pra_ata! problémy jsou jen a pouze v řidičích

PS: zbouráte i ty domy?

0/0
7.10.2010 16:45

mpes4

Redakci

ráno bylo +2 stupně, já to vidím na námrazu. Pokud tama ta ženská jezdila, tak to měla načtený a ani v mlze by se jí asi nic nestalo, protože o té zatáčce ví. Ale jestli ji měla nacvičenou a jezdila jí devadesát a najednou jí to ustřelilo...

0/0
7.10.2010 11:15

dejv1

Stejně je pokácejí

Tahle pro Olomoučáky velmi známá alej není žádnou novou silnicí, jak by se mohlo zdát podle toho, že se teprve teď začíná řešit, co s těmi "nebezpečnými" stromy. Tahle prohlášení města, kraje či jiných, že se s tím musí něco udělat, padají po každé smrtelné nehodě, co se tu stane, a že jich je hodně. Ale místo jednoduchého řešení, které by většinu těchto životů (a teď myslím i životy stromů, nejen lidí) zachránilo, což sou svodidla, plus snížení rychlosti, se raději během posledních let chráněná památková alej postupně kácí. A tak tam v současné době ze slavné aleje zbylo jen pár osamocených stromů. A jak to dopadne v tomto případě? Zpracují se studie, bude se o tom chvíli v rámci předvolebních kampaní hovořit a nakonec to jako vždycky utichne a ten daný strom a pár dalších preventivně pokácí a jinak se neudělá zase nic. A až se na posledním stromě zabije poslední řidič, tak pak už budeme moc říct že v aleji pod Kopečkem nemáme žádné stromy, v aleji máme už tak akorát nablito.

0/0
7.10.2010 6:39

duff_

Nebezpečná rychlost?

http://www.youtube.com/watch?v=8rCw_6IBN-A

Podívejte se na crash test a porovnejte výsledek s nehodou. To byla nehoda, při které by se na poli nic vážného nestalo. Ale tady je to nebezpečí opravdu vysoké. Nemusí jít pouze o vlastní chybu, ale cizí auto vás může vyhodit na takový strom. Ne vždy řidič (vyjma piráta) odhadne a vyhodnotí správně všechny okolnosti. Proto jsou potřeba i bezpečné silnice. Můj názor je, že by se měla snížit rychlost (ne pouze značkou) průjezdu alejí, vytvořit ochranné prvky, které sníží riziko smrtelného úrazu při možném nárazu do stromu. Proč mají před Mohelnicí únikovou zónu? Nadávání na nezodpovědné řidiče časem omrzí a stejně nic neřeší.

0/0
7.10.2010 1:02

luke777

strom

takzemuze za to strom???? kolik jela pani ridicka? 90? 130? to nikdo nenpise ja se vsedim ze ten strom nabehl do cesty ne nadarmo se rika spechej pomalu kdyby se 1h nemalovala a pak pospichala mohla tu byt, ja rikam clovek ktery se zabije z vlastni blbosti dobre mu tak

0/0
7.10.2010 0:20

crazyrabbit

Re: strom

R^R^R^

0/0
7.10.2010 15:26

Corwin_x

Re: strom

Ty jezdis vzdycky podle predpisu? Jestli jo, posli fotku, rad bych videl jak vypada temer vyhynulej druh. Navic se na tebe tesim az se potahnes po dalnici 50kou k dvacet kilometru vzdalenymu exitu jen proto, ze tam nejaka lopata zapomela znacku... Kazdej muze udelat chybu, za volantem zvlast, a je lepsi kdyz se z ni pouci nez kdyz pri tom zarve...

0/0
8.10.2010 10:26

Marťan

Opravdu nesmyslné řešení

Tento stát a jeho představitelé velice rádi ustupují tupcům!

Místo vymáhání dodržování stávajících zákonů a vyhlášek vymýšlejí nové komplikované, jejichž dodržování taky nejsou schopni zajistit. A tady je to totéž! Pokaždé, když se někdo zabije o strom, tak se mluví o jejich kácení!

Je mi líto mrtvých, ale pokud si za to můžou jej a jen sami, tak by to mělo být hlavně  poučením pro ostatní. Ty stomy rostou kolem cest  už několik staletí, ale až teď někomu vadí! A vadí asi hlavně těm, kteří sami nedokážou dodržovat předpisy.

Tady chcete kácet stomy, jinde se zase převrátí auto o betonové zábrany nebo lanová svodidla uprostřed cesty. Ale tyto mantinely, stejně jako svodidla nikdo nechce odstranit. Stejně tak neustále přibývají betonové ostrůvky (u přechodů) objevující se znenadání uprostřed široké cesty, bránící snad rychlé jízdě, které jsou určitě nebezpečnější než dlouhá alej na úzké cestě. Tak co vlastně chceme? Dlohé rovné rychlé cesty nebo bezpečnou jízdu pro každého?

0/0
6.10.2010 21:43

vsemocnycenzor

naco

ledem kašňa, zbůrať, ......................... ;-D

0/0
6.10.2010 21:41

Corwin_x

Re: naco

a gulu sundať ;-D

0/0
8.10.2010 10:27

Jackalino1

Novináři se zbláznili

Co takhle zakázat krasobruslení ? To je stejná logika. Ze článku vůbec nevyplývá to co každý soudný člověk ví.

Ještě ten bloud z radnice,když mu tak leží na srdci bezpečnost v aleji,proč tam nepošle ty černý mameluky co vypisují bloky za parkování.Radši fakt ty zprávy nečíst.

0/0
6.10.2010 19:16

Rozšlápnutá_bábovička

Jak stojí na jednom dálničním mostě...

Všichni tam musíme, ale ti co pospíchají mají přednost....

0/0
6.10.2010 18:31

slakuc

Kde jsou naši strážci zákon?

Jednoznačně úsek, který by si zasloužil jejich pozornost, když už není možné zařídit okamžité vykácení stromů.

0/0
6.10.2010 18:24

akwx222

trest

Potrestejmy ty stromy!!! Vykácet, zlikvidovat a nejen u silnic, ale u domů, u cest i cestiček, ve městech i ve vesnicích a vlastně všude. Vždyť ohrožují společnost, můžeme do nich kdykoli a kdekoli vrazit a zabít se. Strašné!!!!! Nebezpečné!!!!! A padá z nich často i listí, po kterém se dá uklouznout, zlomit si nohu nebo rozbít hlavu. Vítr nám může strom svalit přímo na auto nebo ještě hůř na nás. A co děti!?  Když je napadne na strom vylést, mohou spadnout. A co alergií způsobuje pyl z některých stromů. To pak alergický řidič kýchnoucí po pylu z lípy může zapříčnit  vážnou dopravní nehodu. Svět by měl být bezpečný. A tomu stromy vyloženě brání. Takže už víme jak co dělat pro lepší a krásnější budoucnost : kácet , kácet a zase kácet. To by se Marie Terezie divila.

0/0
6.10.2010 18:24

řehoř z řep

Spíš přemýšlejte,

co s piráty silnic.

0/0
6.10.2010 18:09

masculine

Alej je potřeba odstranit.

Potom musí následovat odstranění dalších překážek, jako jsou bytelné ploty, domy atp. Krajnice silnic s musí plynule navázat na okolní terén. Nakonec je potřeba udělat ze všech silnic jednosměrky a odstranit křižovatky. Potom bude v relativním bezpečí i sebevětší sebevrah za volantem.

0/0
6.10.2010 18:01

PPetr

Re: Alej je potřeba odstranit.

Ani to nemusí být dost. Kdy to bylo, v červnu, červenci, když si ženská na LETIŠTI přejela vlastní dítě?

Někteří by prostě potřebovali svou vlastní, vybetonovanou planetu.

0/0
6.10.2010 18:20

Chrobak SACEK

Co s alejí??

A co takhle přemýšlet co s bláznivými řidiči?? Ty stromy za to nemohou. Já bych neopak byl pro vysazování dalších a dalších alejí... vzorem nám může být Anglie kde tímto způsobem prokazatelně snížili překračování rychlosti, neboť řidiči se v alejích prostě bojí jet rychle. Pokud tento pud zebezáchovy někdo nemá, je otázkou zda by měl mít řidičský průkaz.

0/0
6.10.2010 17:54

Esolopa

Re: Co s alejí??

Přesně tak R^ Stromy tady byly přece dřív než ty plechový krabice na přepravu osob.

0/0
6.10.2010 18:00

praptak

Re: Co s alejí??

R^ Souhlas.

0/0
6.10.2010 18:08

strejda Brutek

Re: Co s alejí??

R^

0/0
6.10.2010 18:12

TRNKA46

Re: Co s alejí??

Hanba vám!!! Uvidíme, až uděláte chybu za volantem vy, nebo někdo z vašich rodin na takové silnici, co budete říkat nebo psát! Na takových silnicích stačí malé podjetí, nebo vběhnutí zvěře do cesty, a už se vezete na smrt. Doufám, že si to někdy uvědomíte..

0/0
6.10.2010 18:25

dzudzin

Re: Co s alejí??

Přiměřenou rychlostí......Teď se tam jezdí 120, zrušme stromy a bude se jezdit140 a zase bude potřeba narovnat zatáčky protože potvory vynášejí a auto létají do škarpy..

0/0
6.10.2010 19:14

r-man

Re: Co s alejí??

Kdyby se tu mohlo bodovat, mate vyhrano. Naprosto souhlasim!

0/0
8.10.2010 9:26Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.