Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pošleme na vás exekuci, hrozil podvodník ženě a vybíral falešný dluh

Jeseničtí policisté obvinili z podvodu muže, který obral o peníze ženu z Ostružné. Tvrdil jí, že dluží peníze a když nezaplatí, pošle na ni exekutora. Ta mu proto dala přes třicet tisíc korun na zaplacení údajného dluhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

(gbd)

Jako v tom vtipu...

...kde sedí dva soudci v hospodě, když přijde chlap a jednomu řekne: "Tvůj pes pokousal mou dceru, když mi dáš 5000, nedám to k soudu" a soudce radši zaplatí, ač nemá psa a ten chlap nemá dceru. Druhý se ptá, proč platil, a dostane odpověď: "Vždyť víš, jak to dneska u soudu chodí...!"

+3/0
10.2.2012 8:33

hermína

jak jsem přišla k dluhu cca 700kč

Přišla mi poštou obálka od nějaké společnosti Miracle nebo podobně, že jim dlužím 450 Kč za objednané a dodané spodní prádlo. He?! Ukázalo se, že je to takový ten obchod, co hází do schránek nabídku: výhodně si objednejte skvělé prádlo a tři dárky a každý měsíc dostanete další nabídku. Odepsala jsem jim, že jsem si nic neobjednala. Chvlíli jsme si dopisovali a ukázalo se, že na moje jméno a trvalou adresu si někdo objednal to prádlo, ale vypsal tam jinou dodací adresu. Svoji domácí. Zásilka byla doručena (Asi když přišla pošťačka na adresu, zásilku předala, ve dveřích se OP nekontroluje.)

Ochotně mi zaslali tu dosílací adresu a byla to adresa kamaráda - měl novou manželku a ona je děsná @&*@**  a strašně žárlí. Tak možná ona? I tak mi obchod napsal, že si mám zaplatit posudek znalce na podpis a prokázat, že jsem to neobjednala. A mezitím už přišel dopis od vymahačské společnosti s navýšením na 700Kč.

Zaplatila jsem to. Co jiného?

+1/0
10.2.2012 8:21

hermína

Re: jak jsem přišla k dluhu cca 700kč

chci dodat, že kamarád se zachoval čestně a zaplatil mi to celé. Ale stejně už se nestýkáme, jeho žena  nelibě nesla většinu známých, ženy zejména.

0/0
10.2.2012 8:26

bagi666

Kdo za to může?

0/0
10.2.2012 7:29

bagi666

Re: Kdo za to může?

podle mého názoru mediální masáž, která nás masíruje ze všech stran....pak paní platila ze stachu, aby nepřišel obávaný exekutor, který neprávem zabavuje všechno, co mu přijde pod ruku (vždyť je to pořád v novinách a televizi) A bohužel přemýšlet začala až po nějaké době.....

0/0
10.2.2012 7:32

Kefalín2

Re: Kdo za to může?

Správná otázka! Kdo může za právní prostředí? (KSČSSD+KSČM+ODS+jiní - pro ty jednodušší) A kdo je do parlamentu navolil?! To neuhodnete...

0/0
10.2.2012 9:00

Levandule

Působil důvěryhodně

...neboť se choval jako hyena, jak je u exekutorů zvykem. To je pak snadné uvěřit.

+2/0
10.2.2012 6:43

Karel Pipin

Exekuce jako lupičská živnost

Teror a strach z exekucí či spíše lupičství exekutorů a právníků dosáhl docela velké intenzity.

Nikdo si nemůže být jistý, zda někdo nevyrobil na něho nějaký dluh (neposlal fakturu na malý nedoplatek, nevrátil zpět část platby, nevymyslel si fakturu, ..... ) protože nemají povinnost dokázat, že "dlužníka" alespoň 2x informovali.

Na nesmyslné dlužné částky se nabalí jako supi advokáti a exekutoři, a to co by šlo řešit jako v Německu, Británii ..... prostě v EU upomínkou a malou přirážkou, se stavá možností se LICHVÁŘSKY A ZLODĚJSKY napakovat na VYROBENÉ oběti, tzv. dlužníka nebo dlužníka.

;-O

+2/0
10.2.2012 6:42

Nemohu ji zadat, je blokovana...

Misto puvodniho zameru se z exekuci

stala statem podporovana mafie. A jsme to my volici! kteri mame reseni ve svych rukou...

0/0
10.2.2012 6:29

dogi4

Tyhle diskuse mě vždy přivádějí na jednu

myšlenku: Jak je možné, že se tolik potrefených zlobí na exekutory, ale jen velice málo lidí chápe, že existence exekutorů je důsledkem naprosté absence toho, čemu se v civilizované společnosti říká "platební morálka". Mám dluh? Tak ho musím splácet. A když se stane, že splácet nemohu, komunikuji s věřitelem, né jako většina dlužníků, kteří udělají mrtvého brouka. Pokud by se takto chovali všichni, brzy by exekutoři vymřeli na úbytě. A ty exekuce u lidí, kteří nic nedluží? No, beru to s rezervou, neboť jednak je to vděčné téma pro supi-novináře, jednak má někdo k dispozici nějaké procentuální vyjádření? Třeba kolik bylo provedeno exekucí Ex. úřadem v Přerově, to se ví, za rok to bylo přes 40000. Ale kolik z toho počtu bylo takových, že exekutor vymáhal u někoho dluh, který žádným dluhem nebyl? Myslím, že by se ty počty mohly točit tak kolem jednoho promile. Nebo se mýlím a někdo dá na stůl jiná čísla?

0/0
10.2.2012 4:23

Achille Volfoni

Re: Tyhle diskuse mě vždy přivádějí na jednu

Ano,dluh se uhradit musí,ale drtivou většinu lidí štve,že z exekucí se stává legální lichva.Dlužíš někde např.1000,-...přijde ti exekuční příkaz a v něm zjistíš,že dlužná částka narostla na 1400,- ale exekutor si navíc naúčtuje 20 litrů pro sebe....různé zálohy nákladů,zálohu na zálohu nákladů apod....to vše v řádech tisícikorun.Moje kolegyně,které takovýto exekuční příkaz přišel,volala na exe.úřad a ptala se co mají ty položky znamenat.Bylo ji prý odpovězeno,že pan exekutor jel 3x přes 3/4 republiky (Plzeň-Ostrava),ale nezastihl ji.Když tedy požadovala potvrzení o této skutečnosti,tak ji odpálkovali s tím,že je vše v rámci zákona.A tady se nabízí další otázka....proč tisícikorunový dluh Ostravy řeší exekutor z druhé půlky republiky?

Jak píšu a v tom s Vámi souhlasím,platit se musí a platební morálka by měla být samozřejmostí.Když člověk peníze nemá,tak se dá vždycky s věřitelem domluvit.Ale taky se z toho nesmí stát lukrativní byznys.

+1/0
10.2.2012 6:47

Achille Volfoni

Re: Tyhle diskuse mě vždy přivádějí na jednu

z druhé strany republiky samozřejmě

0/0
10.2.2012 6:49

svidf

Re: Tyhle diskuse mě vždy přivádějí na jednu

Ano, to mi taky nejde do hlavy, proč nejsou exekuce místně příslušné podle bydliště dlužníka. Má se to ale prý brzy změnit, tak ubyde nesmyslně proježděných kilometrů :-)

0/0
10.2.2012 8:14

Karel Pipin

Loupit, loupit a ještě jednou loupit za pomocí účelově

nastavených zákonů. Nic jiného totiž někteří nedělají.

Dlužníci se vyrábějí jako v továrně, věřitel a ani spekulant s dluhy nemá povinnost dokázat, že dlužníka informoval o dluhu pod velmi, velmi přísnou sankcí (např. uhradit veškeré náklady spojené s exekucí), a tak se CÍLENĚ vyrábějí dlužníci.

Tu se vrácí zákazníkovi na účet část platby, tu se mu VŮBEC nepošlé faktura, tu se vůbec neinformuje o vzniklém nedoplatku, tu si někdo VYMYSLÍ malý dluh ..... a dlužník je na světě

A lupičské soukolí se začíná rozjíždět. To je něco neuvěřitelného. To je normální džunlge.

0/0
10.2.2012 6:48

Achille Volfoni

Re: Loupit, loupit a ještě jednou loupit za pomocí účelově

Někteří si však naivně myslí,že nic nedluží,tak se jich to netýká.Dneska se může stát člověk dlužníkem nevědomky.TI co dluží milióny se smějí,užívají luxusu a chytře kličkují.Na ty stát ani exekutoři nemůžou.A tak si to kompenzují na lidech,kteří někde dlužili 100,-....

0/0
10.2.2012 6:53

dogi4

Re: Loupit, loupit a ještě jednou loupit za pomocí účelově

To jsou jenom takové teorie. Máte k vašim tvrzením nějaká fakta? Nebo je to, jako obvykle, jedna paní povídala?

0/0
10.2.2012 7:35

ZamrzlejPubertak

Myslím, že docela stačí vzít si k dispozici základní

statistická data o exekucích.V Česku žije cca. 7 milionů dospělých osob (starších 18 let). Jen za poslední 3 roky bylo provedeno  cca. 2.5 milionů exekucí, které byly vyhlášeny na víc než 1 milion samostatných fyzických osob.Jestli tato čísla nejsou přesná, tak mě samozřejmě klidně opravte.

Z těchto dat se dá dovodit jak rozsáhle exekuce zasáhly celou českou populaci. Nevím jak vy, ale já z toho dokážu dovodit pouze dva možné závěry:

- buď se exekuce zcela vymkly jakékoliv kontrole a účelově jsou sériově vyráběni "dlužníci" jen proto, aby se pak na těchto lidech napakoval řetězec advokátů a exekutora

- a nebo jsme národem hloupých podvodníčků, kteří záměrně dělají dluhy, které pak je hloupě nesplácejí. Pokud je platná tato druhá varianta, tak se domnívám, že jsme národem odsouzeným k zániku, protože z nás nikdy nic dobrého nemůže vzejít.

Která z těchto dvou variant blíže odpovídá realitě, to nechám na vás. Pokud teda nemáte ještě nějaké jiné vysvětlení, které mě nenapadlo.

0/0
10.2.2012 9:36

dogi4

Re: Myslím, že docela stačí vzít si k dispozici základní

A z těch vámi uvedených čísel kolik že bylo exekucí, které byly neoprávněné, tedy neexistoval žádný dluh, dluh byl vymyšlený nebo už byl dávno zaplacený?

0/0
11.2.2012 2:45

hermína

Re: Tyhle diskuse mě vždy přivádějí na jednu

asi takto. Postižených lidí, kterým malý nedoplatek nebo pokuta narostl do obřích rozměrů znám i ve svém okolí několik. Lidí s vymyšlenou povinností něco platit taky (znám 2 lidi s falešně na jejich jméno uzavřenou smlouvou na užívání mobilu od 02 na dva roky).

A pak znám pár lidí, kterým někdo něco dluží. Jsou to soukromé osoby nebo živnostníci, nevlastní balík pohledávek po 100-1000 kč, mají třeba pohledávku 20 000 kč u jednoho člověka nebo nezplacené za rok dvě pár tisícové faktury. A těm ty dluhy nikdo nevrací. Těch 20 000 Kč je mnoho let nevymahatelných a slečna ještě platila náklady. Za dvoutisícovou fakturu nemá cenu bojovat, žádná agentura to od vás za tisíc  nekoupí, náklady na vymáhání jsou vysoké.

Takže z okolí se valí zprávy, že za malé chyby jsou lidi drsně obíráni. A když někdo dluží člověku, stejně moc pomoci nedostane.

0/0
10.2.2012 8:08

dogi4

Re: Tyhle diskuse mě vždy přivádějí na jednu

Jo, tak to pak ano. Holt jiný kraj, jiný mrav.

0/0
11.2.2012 2:40

dogi4

No, zřejmě měla dluhy na koho se podívala,

nejspíš je nesplácela, takže jí nějaký další ani tak moc nepřekvapil.

0/0
10.2.2012 4:06

svidf

Re: No, zřejmě měla dluhy na koho se podívala,

Nejspíš? To jsou jenom takové teorie. Máte k vašim tvrzením nějaká fakta? Nebo je to, jako obvykle, jedna paní povídala?

:-)

0/0
10.2.2012 8:10

dogi4

Re: No, zřejmě měla dluhy na koho se podívala,

Ne, proč?

0/0
11.2.2012 2:41

Bohumil_Klein

volba prezidenta

A na to všem je právě nejhorší to, že ta pani - ačkoli neni schopna zjistit si svou finanční situaci- bude volit prezidenta....

0/0
9.2.2012 23:26

john.h

Re: volba prezidenta

tak porad lepsi nez nejaky vyzrany prasata co si posilaj kulky ve vobalkach ne?

+4/0
10.2.2012 0:28

ZamrzlejPubertak

Fakt je ten, že nikdo si dnes nemůže být stoprocentně jist

jestli  po celý svůj dosavadní život vždycky zaplatil všechno v termínu a přesně, jestli někde na nějakou platbu nezapomněl, jestli někde nedošlo k nějaké chybě v zaúčtování třeba i na straně příjemce, jestli mu někde nevisí nějaký malinký dloužek třeba jen v řádu pár korun. Asi nikdo nedokáže dohledat úplně veškerá potvrzení od všech plateb, které kdy provedl...... Nikdo si nemůže být jistý jestli na něj nějaký vykuk neušil nějaký podvod proti kterému současný bezprávní systém oběti takřka nedává žádné páky k obraně....

A na toto všechno už dychtivě číhají advokáti aby spolu s exekutory, nebožáka obrali až na kost tím, že za každý jednoduchý úkon, který nevyžaduje žádné intelektuální úsilí si napočítávají naprosto enormní mnohatisícové odměny, atd.....

Fakt je tedy ten, že exekuce se zcela vymkly jakékoliv kontrole a já se domnívám, že se to před volbama stane celkem horké politické téma a politici zprava i zleva se budou předhánět ve slibech jak exekutory dostanou pod kontrolu.

+8/0
9.2.2012 23:24

-Komedie-

Re: Fakt je ten, že nikdo si dnes nemůže být stoprocentně jist

kontrole se vymkly.. ale ne exekuce, ale internetové diskuse, do kterych muze prispivat kazdy analfabet.

0/0
9.2.2012 23:58

NeLSoN_

Re: Fakt je ten, že nikdo si dnes nemůže být stoprocentně jist

Mě se teď například stalo, že největší fitness BBC v Praze (kde jsem si koupil na 12 mesicu vstup) mi poslalo po 4 letech ze jim dluzim 40 tisic a dalsich 40 tisic pokuty zato ze jim 4 roky neplatim. Pritom jsem mel ukoncenou smlouvu. Ja vypoved poslal, oni ji potvrdili a dokonce mi nefungoval pak vstup, jen uz po tech 4 letech nemam zadny dokument a oni tvrdi ze jsem byl porad jejich klient.

Stejna vec se stala i me zene, ktera mela clenstvi pozastavene z duvodu rizikoveho tehotenstvi. Vstup ji nefungoval, pani slibovala v telefonu i na recepci, ze je vsechno ok, ale zjevne neni.

To same prislo nekolika stovkam dalsich lidi.

+3/0
10.2.2012 0:39

nedamse

Re: Fakt je ten, že nikdo si dnes nemůže být stoprocentně jist

Dobrý den,

chci se jen zeptat, jak hodláte s tímto postupovat.

Váš článek ve mně vzbudil velké pochybnosti o tom, zda na mě nečeká stejný problém - koupil jsem si v roce 2007 vstup na 12 měsíců, nyní koukám do té jejich smlouvy a zůstává mi rozum stát...

Již jste to nějak řešil? Hodláte řešit?

Děkuji za zprávu

0/0
19.2.2012 18:40

Peregrina

kde jsou diskuse????

k Přibylovi, k úspěchu křišťálově čisté Doma dnes????????????????????

0/0
9.2.2012 22:54

on8.

exekutor

to zni skoro jak inkvizitor

+3/0
9.2.2012 22:29

www.samboush.com

Proč podvodníci.

OSSZ běžně exekuuje majetek v řádu miliónů při nedoplatcích v řádech jednotek tisíců.

0/0
9.2.2012 22:27

jozko skocdopole

Vubec se nedivim!

Vysledek exekutorskeho teroru, ktery se vymkl z ruky. Lide propadaji panice a ziji v e strachu. Z dluhu za desetikoruny se zastavuji miliony.

+19/0
9.2.2012 22:01

igy taur

exekuce

Strašák exekuce již dosáhl maxima,lidé se bojí zdali někde nezapomněli nějakou několikakorunovou platbu nebo jejich děti nechytil revizor a bez upomínky si exekutoři nenápálili desítky tisíc-?

+7/0
9.2.2012 21:30

qawadar

Re: exekuce

no jo, v tomhle state vladne pravnicka mafie Rv

0/0
9.2.2012 22:07

Atomike

Re: exekuce

Současný exekutorský řád je z roku 2001, kdy vládla ČSSD a ministr spravedlnosti Bureš.

0/0
9.2.2012 22:59

kozel zahradníkem

Re: exekuce

to je celkem jedno od kdy.Podstatné je,že je to všem lhostejné.Všem,které si platíme.

+2/0
9.2.2012 23:31

-Komedie-

Re: exekuce

zvláštní :) když jde o exekutory, tak všichni hájí zlodějíčíky a další dlužníky, kteří si napůjčovali nebo neplatili .. a pak se divili. nemělo by to být naopak? :)

0/0
9.2.2012 23:57

Vlastimil.Kornas

Re: exekuce

když si někdo napůjčuje statisíce a pak nesplácí,tak je exekuce na nístě.Ale aby za stokorunový dluh se platilo desetitisíce je přece jen trochu divné.

0/0
11.2.2012 20:53

dogi4

Re: exekuce

Já se nebojím, mluv za sebe.

0/0
10.2.2012 4:09

dracekv1

.

Tak nevím, Pokud bych něco dlužil, tak bych o tom snad věděl. A pokud bych si nebyl jistý, tak bych se nejdřív jako první začas zabývat původem dluhu. Jak píše kolega níže. Odebrat svéprávnost.

+2/0
9.2.2012 21:24

jozko skocdopole

Re: .

Okamžitě odebrat volební právo takovym "chytrakum" jako ty. Copak jsi nikdy necetl, ze lide prisli do exekuce i uplnou chybou aexekutora ?? Vzdyt jsou toho plne noviny! Muslis byt hluchy, slepy a hloupy...

+4/0
9.2.2012 22:06

Fakus333

Re: .

ON NE ŽE JE HLUCHÝ,SLEPÝ A HLOUPÝ, ALE KE VŠEMU JEŠTĚ MODRÝ :-/!!!!

+1/0
9.2.2012 22:48

-Komedie-

Re: .

noviny jsou plné příběhů trotlů, kteří se divili, že musí něco platit.

0/0
9.2.2012 23:56

qawadar

Re: .

tak on asi mel nejakou historku o puvodu toho dluhu, nemyslis? A jses si jistej, ze nemas nekde nejakej malej nedoplatek, pokutu od mestke policie, ktera to poslala treba na spatnou adresu apod.??

+3/0
9.2.2012 22:09

dracekv1

Re: .

Dobře, ale tak tohle se dá dohledat, kontaktovat MP a tak podobě. A ještě tak předat někomu peníze bez papíru. To zrovna xD

0/0
10.2.2012 12:41

Socialismus je forma zločinu

Okamžitě sebrat

volební právo !!

0/0
9.2.2012 21:15

psycholog.idnes

Re: Okamžitě sebrat

Jak vám můžou sebrat něco, co jste zřejmě nikdy neměl?:-/

+3/0
9.2.2012 23:02Najdete na iDNES.cz