Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Olomouc chce prodat další dům podnikateli Kyselému, naštvala nájemníky

Chystaný prodej městského domu na Žerotínově náměstí v Olomouci naštval současné nájemníky. Radní totiž chtějí dům i s nimi prodat soukromé firmě známého olomouckého podnikatele Ivana Kyselého, ačkoliv o odkoupení původně usilovali i současní obyvatelé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

obelhaný občan Olomouce 2

dokončení příspěvku

Déle než 4 roky dům neudržovali, protože byl určen k prodeji. "pouze " zvýšili nájemné asi 5x za poslední roky. Nás obelhávali sliby, že k prodeji dojde, dokonce i primátor Novotný nás opakovaně písemně ujišťoval, že nemáme mít obavy, že vše probíhá standardně. Jak je možné, že za 4 roky nejsou úředníci schopni realizovat usnesení zastupitelstva a naopak jsou schopni zákulisními machinacemi zvrátit prodej bytů dlouholetým nájemníkům? Jsme už několikátý příklad v Olomouci, kde probíhá prodej bytů nájemníkům zcela nestandardně!! Viz pasáž-Třída Svobody, Žerotínovo nám., Edelmannův palác a teď my....dočkáme se někdy toho, že radní budou pečovat o blaho svých občanů, nebo jim alespoň nebudou evidentně škodit? Proto byli do svých funkcí přece zvoleni.

0/0
16.2.2012 19:52

obelhaný občan Olomouce

Patříme mezi další obelhané nájemníky.

Jsme nájemnící domu Masarykova3, před 4 lety schválilo zastupitelstvo prodej domu po jednotkách nájemníkům, od té doby jsme se usilovně, ale marně snažili o to aby byl prodej realizován. Už jsme měli i vyčíslenou cenu za bytové jednotky a byly připraveny podklady pro katastr nemovitostí, ale vždy někdo z okruhu radních zasáhl aby z prodeje sešlo.

Výsledek: Rada města na svém zasedání 14.2.2012 navrhla revokovat prodej bytových jednotek, vše má být schváleno na jednání zastupitelstva 22.2.2012.

Důvod? domníváme se, že má město zájem prodat dům rovněž nějakému developerovi, nebo osobě typu p. Kyselého a na nás jako na nájemníky zvysoka kašle.

0/0
16.2.2012 18:55

jejda to jsem ja

Prostě....

pan Kyselý je lepší podnikatel....a to je všechno..:-)

+1/0
14.2.2012 11:01

wjp

jo jo

prostě Kleisl neznamená Kyselý a to je to podstatné....Major, Martinák, Novotný, Kaštilová-Tesařová....nikdo neodolá si líznout, díky tomu, že mají moc rozhodovat...

0/0
13.2.2012 9:28

Spyderco

Měníme Olomouc k lepšímu...volební heslo primátora

ale pro SEBE !!! A své kámoše ....

;-€

0/0
13.2.2012 8:12

jedlajs

Jediné řešení:

DEFENESTRACE ;-O!!!!

0/0
11.2.2012 17:52

Peter-S

Kleisl

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě, že Pavle Kleisle...;-)

+1/0
11.2.2012 13:38

pittdirk

Dokončení předchozího příspěvku

Vlach se teď vymlouvá na Majora a Major na to, že nemohl zvýhodnit mě. Nikoho ale nezajímá, že jsme do těch svých jednotek nainvestovali podstatně víc, než těch rozdílových 190 tisíc. Mám s městem smlouvu, podle které mi při zániku nájmu musí vyplatit sumu odpovídající zhodnocení bytu díky mým investicím, takže to vlastně bude pro město dražší.

Tady prostě rozhodly zákulisní konexe a zájmy. Je to ostuda tohoto města.

Taky mě nechali pánové radní lítat a shánět úvěr. Všechno jsem zařídil, absolvoval x schůzek, a nakonec je zřejmé, že to od začátku mělo dopadnout takto. Naše nabídka byla podrobná na A4, včetně financování, oprav, zachování kontinuity domu. Toda Ibex uvedla na dvou řádcích pouze cenu a záměr nechat vše, jak je. Hotovo. Tohle jim stačilo.

Každopádně na to zastupitelstvu vystoupím a požádám je, ať doporučení rady prodat dům p. Kyselému neschválí. Šance je malá, ale co už. Už tak jsem pro ten barák udělal víc, než bych si předtím myslel, ale mám v něm kus života.

+3/0
11.2.2012 13:05

LukinKulin

Re: Dokončení předchozího příspěvku

Držím palce, nevzdávejte se!!!

+1/0
11.2.2012 17:54

our_city

Re: Dokončení předchozího příspěvku

Já vám rozumím - udělat pro barák víc, než si člověk myslí je ovšem velice nevděčné. Mám to vyzkoušeno, potom vás otravují s každým pšoukem a jen kritizují, zůstanete na to sám!Nikdo z nich nepřijde a neřekne díky, že dnes nemusíme platit 84 Kč za metr nájemného. Že jste zařídil neskutečně výhodný úvěr s víc než třímilionovou dotací, opravu baráku od střechy po suterén, nové výtahy. za to se neděkuje, to je nejspíš samozřejmost. Stejně tak to, že jsou najednou z nul milionáři a prodávají jedno komu, jen když shrábnou prachy. Čeká vás nelehká cesta, pokud se vám podaří zvrátit momentální stav, ale budete mít výhodu - budete jediným majitelem. SVJ je o tom, že lidé sice chtějí byty vlastnit, ale ať se stará někdo jiný - tak byli zvyklí! Pár otravů/opilců/notorických kverulantů vám hází klcky pod nohy a ustát to není zrovna jednoduché. Takže nejen politici v rámci privatizace, ale i vaši sousedé vám zničí nervy tak, že budete třeba litovat! Přeji úspěšný???? boj.

0/0
13.2.2012 11:24

Direct Shooter

Je to jasné

Podnikatel dům koupí a komplexně zrekonstruuje, aby tak moéhl zajistit nájemníkům vynikající standad bydlení za regulované nájemné. Mírně horší variantou téhož by bylo, kdyby sinový pan domácí  chtěl najít nové nájemníky např. mezi hůře přizpůsobivými osobami, aby za ně nájemné platil stát.

Nájemník prostě udělal chybu. Měl  založit společenství, sám to zaplatit a potom to od ostatních to postupně převést na sebe.

+1/0
11.2.2012 11:41

our_city

Re: Je to jasné

nemáte pravdu - určitě víte, že může zvednout nájemné právě proto, že jim zajistil vyšší standard. Společenství asi ne, ale nějakou formu sdružení ano. Měli by větší šanci, takhle pokud nebudou mít zastupitelé rozum, a nebo pokud mají už své desátky za zvednutí ruky, nezmění se nic. Domácím bude p. Kyselý :-(

0/0
11.2.2012 12:28

dirkpitt

Re: Je to jasné

Zaprvé, založit společenství by nepomohlo. Ještě než jsem do toho šel sám s rodinou, podali jsme všichni nájemci žádost radě města o odstoupení od záměru - zamítli to. Další byla žádost o předkupní právo za nejvyšší vysoutěženou cenu - zamítnuto. To znamená od začátku nám to prodat nechtěli. Teď se vymlouvají, že nemohli zvýhodnit mě, ale nepomohlo by ani to společenství.

Zadruhé, i kdyby nakrásně dodrželi své sliby, tak by takový postup byl podvod na radnici, což já na rozdíl od nich nedělám. Taky by se při takovém postupu ve finále musela z převodu každé jednotky platit 3% daň z převodu nemovitosti, což by byla další pálka. Město je od takové daně osvobozeno.

Zatřetí, město vědělo už na podzim, že do toho nejdeme všichni nájemci, věděli i to, že dáme základní požadovanou cenu. Kdyby aspoň řekli, ať dáme víc, že cena nakonec rozhodne, ale neřekli nic. Konkrétně Major.

+1/0
11.2.2012 12:33

our_city

Braňte se,

obíhejte zastupitele, přece není možné, aby tohle pořád procházelo. Vzpomeňte si na naše HOS v čele s ing. Kr.. Naše bitva trvala skoro pět let, ale díky ní se rozběhlo další kolo privatizace bytů. Proto dnes nemusí spousty lidí odejít, neboť by současný nájem radnice neutáhly.BOJUJTE, hledejte jejich hříchy, hry já na bráchu - brácha na mě. Vzpomeňte, za kolik koupila ČSSD dům kousek od vás - pouhých šest mega, tehdy čekali, jestli po nich vystartujeme. Otravovali jsme téměř na každém zastupitelstvu, našli hodně nepravostí právě v tom, že se provatizovaly domy bez systému, hlavně tam, kde bydleli jejich lidé. Nedejte se, vzpomeňte, jak Langer přišel ke svému baráku za necelé dva mega  a jak vystěhoval tehdejší nájemníky!

0/0
11.2.2012 11:40

mikloška

obálková metoda

to zní příznačně akorát obálky radním do kapsy nic víc

0/0
11.2.2012 10:00

LukinKulin

Sviňárna

To je ale hnusná sviňárna.

+4/0
11.2.2012 9:08

orinka3

informace

Kdyby informaci, jak mají nabídku formulovat, dostali současní nájemníci včas, nemusel by dům připadnout Kyselému. Jenže asi nebyl zájem ty lidi informovat. Vyhrávající strana měla všecky trumfy v ruce a především pak rozhodly dle mého názory vlivné známosti.:-/;-)

+4/0
11.2.2012 6:20

lukim

Re: informace

Jako v rozhodování obcí téměř všude a ve všem;-€;-ORv!!

+1/0
11.2.2012 8:32Najdete na iDNES.cz