Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Olomouc chce po pádu zdi v centru vlnu kontrol, má se týkat 123 budov

Historické jádro Olomouce čeká kvůli utržení části zdi polikliniky Spea z minulého pondělí vlna kontrol. Ta první může zasáhnout přes sto budov včetně kostela svatého Mořice a čeká i domy, jež patří městu. Radní také budou jednat o možných úpravách provozu tramvají v centru, které teď kolem polikliniky jezdí pomaleji než obvykle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Olmidor

A ten utajovaný seznam již zkontrolovaných budov?

Možná by mohlo město ušetřit naše peníze. Neboť kontrola budov se prováděla po tragickém pádu zdiva o pár metrů dále. Ale pro bezpečnost občanů nebyl seznam nebezpečných objektů určen ke zveřejnění. A možná by bylo dobré se zamyslet, proč má město z našich peněz platit kontroly soukromých budov? Nemají jejich vlastníci své povinnosti? Nebo je to proto, aby tyto kontroly nemusel platit pan Kyselý, Langr aspol.?

0/0
29.10.2012 17:39

Ochlupoun

Re: A ten utajovaný seznam již zkontrolovaných budov?

Ono všechno má dvě strany. Např. tramvajová trať zřízená po postavení budovy se zcela nepochybně podílí na významném nárůstu nákladů na údržbu budovy a pak je otázkou zda někdy došlo ze strany provozovatele zmíněné tratě k vypořádání těchto nákladů s majiteli dotčených nemovitostí. Možná byste zjistil, že město - tedy potažmo jeho obyvatelé - mají taky své povinnosti a nepochybně i odpovědnost za způsobené škody. U škod způsobených tramvajovou tratí se tyto škody budou imho prokazovat mnohem jednodušeji než u škod způsobené např. silniční dopravou. Bohužel v našem státě si ještě veřejný sektor nezvykl plně nést následky a nést odpovědnost za způsobené škody a občané se neradi soudí. Ale nárůst soudních sporů v těchto věcech a hlavně úspěch žalobců je znát již nyní. Obávám se, že náklady na zjištění stavu stavu mohou být těmi, které ještě v budoucnosti "měšťané" rádi zaplatí, aby pak nemuseli hradit mnohonásobně vyšší způsobené škody.

0/0
29.10.2012 18:06

duff_

Výsledky minulé kontroly

Patřila tato budova mezi rizikové nebo ne? Které budovy byly vyhodnocené jako rizikové?

http://olomouc.idnes.cz/kontroly-po-tragickem-padu-zdi-nasly-v-olomouci-zavady-uz-na-25-domech-1jk-/olomouc-zpravy.aspx?c=A120103_1710115_olomouc-zpravy_stk

0/0
29.10.2012 17:34Najdete na iDNES.cz