Diskuze

Vrtulníky z Bochoře byly „povodňoví andělé“, připomnělo jejich loučení

Nebýt jich, povodně v roce 1997 by skončily ještě mnohem tragičtěji. Posádky vojenských vrtulníků z Bochoře ve dne v noci evakuovaly obyvatele ze zaplavených oblastí a vysvobozovaly ze střech ty, kteří před ničivou vlnou nestačili včas utéct. Dodnes jim děkují stovky lidí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Tak jako spousta jiných vojenských letišť musel skončit zákonitě i Přerov.Vše začalo v devadesátých letech masivními protesty proti stíhačkám a také proti opravnám.Faktem je,že většina letadel při startu letěla nad městem a lidem se to nelíbilo.Odešli stíhači,přišli vrtulníky.Nejdříve Ruské které dělali také slušný hluk a lidé opět protestovali.Armáda tak jak všichni v této zemi musí šetřit.Rozhodla se tedy odejít.A začali fantasmagorické plány Přerova a Olomouce udělat s letiště něco na způsob Mošnova.Jenže Přerov sám by to neutáhl a Olomouc i když se na oko k podpoře přidával neměl nejmenší zájem financovat letiště vzdálené od města cca 25 kilometrů a podporovat tak růst Přerova.Došlo tedy k nevyhnutelnému.Ještě chvilku bude fungovat zázemí,možná opravny a pak nastane tak jako jinde postupná devastace.Vzhledem k tomu jak silná je sběračská kolonie v místě myslím,že nebude dlouho trvat než zmjizí vybavení a vše co má sběrnou cenu a pak se o zbytek postará příroda.Je to samozřejmě škoda,ale najít nějaké jiné řešení není snadné.Přerov nepřišel jen o letiště,ale také o vojáky a tedy slušnou kupní sílu.Škoda.

1 0
možnosti

můžeme si Přerováci za to sami. pamětníci si jistě vzpomenou na začátek 90. let na protestní pochody proti letišti, kdy se podařilo vyhnat alespoň stihačky. A tím samozřejmě začal posun přerovského letiště k jeho bezvýznamnosti

3 2
možnosti

když už dáváš mínus, napiš proč

0 1
možnosti