Diskuze

Dejte si vodu a pomozte zbídačenému Haiti, zvou olomoucké podniky

Letos je tomu pět let, co Haiti zasáhlo ničivé zemětřesení a 10 let uplynulo od chvíle, kdy zemi začala pomáhat Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO). Oslavit výročí mohou s humanitárními pracovníky i Olomoučané - a to pro nás běžnou, ale pro Haiťany nejvzácnější tekutinou - obyčejnou vodou, které je v zemi nedostatek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AF

Na Haiti lidé dodnes bydlí ve stanech, které poskytl svět a jen kradou, kdežto Japonci po tsunami začali okamžitě pracovat. Záleží na mentalitě lidí. Zřejmě je jednodušší sedět na zadku a natahovat ruku - světe dej, než makat.

5 0
možnosti
RM

R21o33m77a21n 50M36á14c34a

25. 7. 2015 13:29

kristyne vse nejlepsi k vcerejsimu svatku :-)

0 0
možnosti
MB

V extrémní situaci, kdy vládnoucí vrstva nevybírá a neplatí daně a nezajištuje ani základní potřeby obyvatel, bych si uměla představit vnější formu zdanění: Uvalení dodatečných cel na zboží z oné země, což vývozce přinutí o něco snížit ceny, aby zůstali konkurenceschopní, což je ekvivalent zdanění. Vybrané peníze použít na jakoby humanitární projekty - vrty studní, školy apod. Pokud by to tedy vládnoucí vrstva skousla (asi by musela, aby jim zůstaly exporty).

0 0
možnosti
MB

Zajímalo by mne, co je běžná práce a obživa těch lidí.  Investice do vzdělání je dobrá. Akutní záchrana životů je nutná, ale nesmí sklouznout do trvalého stavu, kde lidi přežívají na podpoře zvenčí a bez snahy a možnosti se o sebe postarat sami (což máme i u nás).

4 0
možnosti
HD

Pravdou je, že bez snahy místních se nezmění skoro nic. Podnebí mají stejné, jako vedlejší Dominikánská republika, a rozdíl je vidět na první pohled.Takové dovednosti, jako je rybolov nebo jednoduché zemědělství se snad nemusí učit ve škole, ale od rodičů a jiných příbuzných, kteří se takto živí.

1 0
možnosti