Diskuze

Z Jeseníků mizí kleče. Příští roky ukáží, zda se vrátí původní rostliny

Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník v Jeseníkách se letos opět o něco víc přiblížila stavu, který tam byl před vysazením a pozdějším nekontrolovaným růstem kleče. Dělníci odtěžili v létě na 300 tun kleče, zda se ale dokáže vrátit původní arkto-alpinská vegetace dle expertů ukáží až příští roky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Nebylo by lepší, kdyby mizely vleže nebo vestoje?;-)

0 0
možnosti

Co je původní a nepůvodní? Na Šumavě se to velice řeší, přitom lesy vysázeli lidi. Já bych to nechal tak, jak to je, matka Příroda si s tím určitě poradí i za cenu vyhlazení lidské populace. Jinak je to pozvánka do Jeseníků, i s klečí je tam krásně!

0 0
možnosti

Obyvatelé, kteří tam původně vysadili kleč, na horách HOSPODAŘILI, a tedy asi věděli, proč tak činí. Nebylo by pro chráněné rostliny prospěšnější začít na horách zase hospodařit?

Už dnes roste nejenom v Jeseníkách více vzácných rostlin třeba na sjezdovkách než tam, kde se nesmí ani šlápnout. A proč asi se to tam jmenuje třeba Ovčárna? Protože tam byl hustý les?

Dneska za jůnyjní dotace, tedy naše vlastní přerozdělené daně, draze likvidujeme nepůvodní druhy rostlin, ačkoliv výsledek je nejistý. Ale na druhou stranu si celou Evropu necháme zaneřádit nepůvodními živočichy, kteří se likvidovat nesmí!

Co za tupé hlavy tomu velí?

1 3
možnosti

D61a33d82a76k 67P70e55t79r

31. 10. 2015 11:13

Tam, kde roste kleč nelze hospodařit. Snad pást, ale velmi krátkou dobu v roce.

0 0
možnosti
Foto

No jen aby to mělo skutečně smysl. Ti lidé co to tam vysadili k tomu měli jistě také oprávněné důvody a rozhodli se tak na základě zkušeností.Bez výzkumu a bádání.Doufejme, že tohle rozhodnutí nenadělá více škody jak užitku.:-(

0 0
možnosti