Diskuse k článku

Nízkopodlažní MHD bude v Olomouci i po velkém nákupu až v roce 2024

Seniory, handicapované či maminky s kočárky čekají v Olomouci ještě roky trápení kvůli starým vysokým tramvajím. Dopravní podnik je postupně modernizuje či pořizuje nové, i letos plánuje stamilionové nákupy. Kompletně nízkopodlažní MHD ale bude mít až za šest let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J13a69n 68V78a59l74o14u90c96h 6752757318380

A/ jaké trápení, NP spoj se dá vždy najít (na každé trase jsou garantované spoje).

B/ Ač má ve stavu (mimo tramvají pro NS, které se moc jinde pouštět nedají, aby byla záloha pro tuto trať, kde se jiné vozy neotočí) 25 nízkopodlažních tramvají, nevypraví DPMO o víkendu ani těch 16 potřebných k tomu, aby do ulic nemusela T3. Všech 7 kloubových vozů nejezdilo současně už roky, dnes jezdily pouze 3. A aspoň 6 souprav Varií z 9 současně je v ulicích spíš výjimkou než pravidlem. Letos má přijít 10 vozů (tedy 5 souprav), trať na NS se stále neprodlužuje, takže mohou všechny na "běžné" linky. Čili při změně jízdních řádů v prosinci by už mělo být v silách DP nechat T3 jen na linku 6 (což je taková "výpomoc" ke 4), v nouzi něco na 1 či 7. Jen zatlačit (např. nebyl problém celé roky vypravovat 20 kloubáků ze 23)... Ale přece nebude radnice dupat na ředitele, který je dosazen ne pro odbornost, ale oddanost. (pro zajímavost - Helsinky vracejí tramvaje výrobci, protože nebylo denně provozuschopných 90% z nich, Olomouc ve špičku vypravuje 2/3, o víkendu necelou polovinu vozového parku)

C/ DP by musel vypravovat vozidla pro lidi, ne proto, aby se mu večer, kdy se soupravy rozpojují na sóla, rozpojovalo rychleji. Pak by totiž nebyly garantovány 2 nízkopodlažní spoje na lince 2 po sobě, pak 2 "vysoké" (tedy pokud vám těsně ujede garant, je tam i 45 minut díra; pravda, dá se popojet 7 a přestoupit, ale to jaksi vyžaduje objet "půl" Náměstí Hrdinů, přejet mezi ostrůvky nejde).

0/0
8.3.2018 17:21

Najdete na iDNES.cz