Olomoucký Jiří Dopita  (vpravo) a třebíčský Stanislav Dietz.

Olomoucký Jiří Dopita (vpravo) a třebíčský Stanislav Dietz. | foto: MF DNES

Dopita je zatím bez bodu, hokejová Olomouc i tak válí

• 0
Jiří Dopita nebodoval ani ve třetím zápase po návratu do Mory. Důležitější zprávou však je, že olomouckým hokejistům produktivní příspěvek olympijského vítěze z Nagana zatím nechybí. Včera doma snadno porazili Třebíč 5:1 a v tabulce první ligy jsou třetí. V normální hrací době ještě neprohráli.

"Je jedno, jestli góly dá hráč z první, nebo čtvrté lajny. Hlavní je, že jsme získali tři body," zopakoval klišé mladý útočník Kohoutů Jakub Šlahař.

Na rozdíl od elitního centra Dopity dvacetiletý křídelník ze čtvrté formace bodoval ve všech třech kolech (2+1) a ukazuje, že hostování ze Zlína nebere jako krok zpět. "Jsem rád za šanci, kterou mi trenéři dali. Když to bude šlapat, věřím, že dám o sobě vědět i Zlínu. Ale teď bojuji za Olomouc," zdůraznil Šlahař.

V úvodu sezony má český mládežnický reprezentant skvělou formu, zato hokejový bohatýr Dopita se ve dvaačtyřiceti letech rozjíždí pomaleji. "Nejde mi o góly. Ve svém věku už vůbec nesleduji individuální statistiky, důležité je, aby vyhrával tým," říká trojnásobný světový šampion.

S Třebíčí, která si připsala už třetí porážku, neměli Hanáci moc práce. V první třetině sice nijak nedominovali a na Šlahařovu trefu odpověděl po třinácti vteřinách druhé třetiny Dolníček, když využil obrovské chyby obránce Nedbálka před vlastním brankovištěm, pak ale přidávali domácí na obrátkách.

O vítězný zásah se ve 25. minutě postaral útočník Matěj Pekr. Perfektní ránou zápěstím do šibenice zakončil trestné střílení nařízené po faulu Rangla na něj. I pojistka padla z hole "mladé pušky". Třetí gól přidal Lukáš Kucsera: po akci Marosze prokázal rychlé ruce a gólmana Štefla v brankovišti elegantně "vykoupal". "Potom už byl zápas v naší režii," těšil se Šlahař.

Výsledek ještě zvýraznili v poslední třetině Jiří Řípa a Pavel Selingr, jenž využil přesilovou hru, tedy činnost, ve které se zatím Olomouc spíše trápí. "Musíme na nich zapracovat, protože v početní převaze stále málo střílíme," nelíbilo se druhému trenérovi Mory Janu Tomajkovi.

Jinak ovšem spokojený být musel. Jeho tým naznačil, že bude patřit k favoritům soutěže. Kádr Kohoutů je dobře složený, kolem veterána Dopity létají mladíci jako Šlahař a spol., kteří na sebe chtějí upozornit mateřské extraligové kluby. Takový mix by mohl fungovat, co myslíte?

Témata: Jiří Dopita