Stadion HFK Olomouc 2006

Stadion HFK Olomouc 2006 | foto: Michal Sváček, MAFRA

Fotbalisté HFK nahánějí vedoucí Opavu. Uničovu nasázeli čtyři góly za půli

• 1
Boj o postup do druhé ligy se nedramatizuje. Fotbalisté Opavy nadále vedou MSFL se šestibodovým náskokem před HFK Olomouc. Do konce sezony zbývají ještě čtyři kola. Lídr soutěže porazil doma 1:0 nováčka z Hulína bojujícího o záchranu, zatímco Holice přehrály v derby 4:1 Uničov.

Tým z olomouckého předměstí bitvu o postupovou naději neodpískal, ačkoliv šéf klubu Vladimír Dostál už v návrat do druhé ligy nevěří, prohlásil to sám v minulém týdnu, když neprodloužil smlouvu se stávajícím trenérem Petrem Uličným, kterého po sezoně nahradí Oldřich Machala.

HFK však na jaře válí. Zvítězil už popáté za sebou, proti Uničovu vstřelil poprvé v letošním ročníku čtyři góly. Všechny padly už do poločasu, dva dal Zedníček a po jednom Filipský s nejlepším hráčem zápasu Čtvrtníčkem. "Byla to od nás výborná hra a pěkné góly, které padly po hezkých kombinacích.

Hráči to tam uklidili, jak se říká, až do kuchyně a kluky za to musím pochválit," hodnotil pro klubový web Uličný.

Uničovští favorizovanému soupeři úlohu usnadnili velkým množstvím chyb. "Připravovali jsme se na to, že začátek bude důležitý, ale bohužel nám nevyšel. Dostali jsme gól po chybě obrany, pak nedal náš útočník tutovou šanci a my se sesypali. Potom nám tam napadal jeden gól za druhým," krčil rameny asistent uničovského kouče Pavel Habusta.

Zábřeh uvolnil páté místo juniorce Sigmy

Souboj na dálku o páté místo nezvládl Zábřeh a po porážce 1:2 na půdě Jihlavy B uvolnil své dosavadní postavení B-týmu Sigmy Olomouc.

Zábřeh přitom vedl gólem Pospíšila, po změně stran ale Kryštůfek se Šanderou strhli vítězství na jihlavskou stranu.

V souboji béček Olomouce a Slovácka vyhrála domácí Sigma díky jediné trefě Koutného hlavou po rohovém kopu tři minuty před závěrečným hvizdem. Tým kouče Augustina Chromého bodoval už podeváté v řadě.

"Byli jsme šťastnější v závěru. Standardních situací jsme měli dost, skórovat jsme z nich mohli už v prvním poločase. Ale nakonec jsme to zvládli," uvedl Chromý na webových stránkách Sigmy. "Kluci to odjezdili, jsem spokojený. Myslím, že jsme se zachránili, to je pro nás strašně důležité," dodal.

Třetí ligu naopak po dvou letech opustí Slavičín, jenž na podzim vyřadil v poháru Baník Ostrava. V sestupovém ohrožení je v MSFL ještě 14. místo tabulky, na němž je Hulín. Počet sestupujících ale bude znám až podle toho, kdo sestoupí z druhé ligy.