Radost hranických házenkářů

Radost hranických házenkářů | foto: Jan Smekal, MAFRA

Bylo to na krev, řekl o házenkářské válce o bronz hranický Hastík

• 0
Nejslavnější generace v dějinách hranického házenkářského klubu nekončí, naopak přidala další úspěch. Po dvou stříbrech a loňské přestávce dokázali Hranice znovu vybojovat medaili. Sérii o bronz sice doma rozehráli 1:1, ale rozdělanou práci dokončili na horké palubovce Karviné.

Po sobotním vítězství 25:20 musely o den později velkou bitvu rozhodnout až sedmimetrové hody. V nich se stal nečekaným hrdinou druhý brankář Karel Magrla a pomohl k výhře 35:33.

„Naším cílem je získat medaili, takže musíme ještě vyhrát dva zápasy – a je mi celkem jedno, jestli se nám to povede na soupeřově palubovce, nebo se pro třetí výhru vrátíme ještě jednou domů,“ prohlásil před cestou do Karviné Libor Hrabal. Silná slova? Spíš přesvědčení hranického kouče o schopnostech vlastního týmu. Cement to potvrdil už sobotní výhrou, ke které ho nasměroval vynikající Josef Kučerka v brance. „Neproměnili jsme snad dvacet šancí a to rozhodlo. Pepa chytal výborně,“ uznal karvinský střelec Marek Monczka.

Přesto Baník během sobotní noci zmobilizoval síly a odhodlání sérii protáhnout. Čtvrtý díl přinesl ryzí házenkářskou válku. „Bylo to na krev,“ potvrdil střelec šesti hranických branek Viktor Hastík. „Tím, že se zápas pořád tahal o gól, byl nejvyhrocenější z celé série.“

Ve 45. minutě karvinský gólman Jakub Lefan zavinil před brankovištěm srážku s protihráčem a dostal červenou kartu. To Baník ale nepoložilo, ještě v 57. minutě zvyšoval Monczka na 28:26, Čadra s Hastíkem však stihli poslat zápas do prodloužení. I v něm měli navrch domácí, v posledních vteřinách Cement zachránil Tůma vyrovnávacím gólem na 31:31. Hosté však také přišli o brankáře Kučerku, který byl vyloučen za předčasné vběhnutí do hřiště.

Na rozstřel sedmimetrových hodů tak musel do branky Karel Magrla. Hned první sedmičku Frančíkovi vyrazil, a když Gelnar ve čtvrté sérii trefil tyč, naskákali Hraničtí na svého nečekaného hrdinu. „Rozhodlo štěstí,“ odmítal gólman zásluhy. „Oba mančafty dřely, chtěly vyhrát, urvat to... Rozhodla jedna sedmička, kterou Karviná neproměnila,“ smál se šťastný Magrla.

Generační souboj vyhrála zkušenost Cementu nad talentovaným mládím Baníku. Další úspěch pro Cementáře, kteří spolu hrají spoustu let. „Když se podívám na sezonu – měli jsme v semifinále Plzeň, bohužel jsme vypadli, ale za Duklou a Plzní být třetí, to je reálné, čeho jsme mohli dosáhnout,“ sípal bouřlivým koučováním dočista ochraptělý trenér Hrabal.