Matouš Venkrbec v dresu Prostějova

Matouš Venkrbec v dresu Prostějova | foto: MAFRA

Zubři i Jestřábi v první hokejové lize doplatili na poslední minutu

• 0
Drama až do poslední minuty a v ní štěstí přikloněné na stranu soupeře. Podobný osud prožili v 39. kole první ligy hokejisté Přerova i Prostějova. Zatímco Zubři přišli o výhru v Jihlavě 55 vteřin před koncem a z Vysočiny mají bod za porážku 3:4 po nájezdech, jejich prostějovští rivalové přišli o všechny body se Slavií v čase 59:23, kdy vítězný gól Pražanů na 3:2 vstřelil Václav Jankovský.

Přerov má za sebou druhou zastávku na šestizápasové túře po stadionech soupeřů. A stejně jako ve středu na Slavii i v Jihlavě padli až v nájezdech. Mohou však litovat, protože v utkání třikrát vedli a srovnání zařídil až v posledních vteřinách Zeman. Při nájezdech už Dukla nedala soupeři šanci, využila všechny tři, zatímco za Přerov uspěl jen Kovařík.

„Byl to pro nás smolný zápas,“ litoval trenér Zubrů Vladimír Kočara. „Když minutu před koncem vedeš a dostaneš vyrovnávací gól, tak určitě ztráta dvou bodů mrzí. Ale když to vezmu objektivně od úvodní třetiny, tak bod byl asi pro oba týmy zasloužený,“ uvedl pro klubový web kouč sedmého Přerova.

Prostějov neustále klesá tabulkou. Z posledních sedmi zápasů vyhrál jediný a nyní je devátý. Od jedenáctého Frýdku-Místku ho však dělí už jen bod. Vypadá to na tvrdý boj o místo v desítce, která si zahraje předkolo play-off. „Výsledky nejsou, jak bychom si představovali. Musíme pracovat každý den a zlepšovat se, jiná cesta nevede,“ prohlásil trenér Prostějova Pavel Arnošt pro klubovou televizi.