Olomoucký Jiří Řípa (uprostřed) a havlíčkobrodský Miroslav Holec jsou ve při.

Olomoucký Jiří Řípa (uprostřed) a havlíčkobrodský Miroslav Holec jsou ve při. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Hokejisté Olomouce start play-off zaspali. Rebel Endál jim nasázel hattrick

• 0
To bude dřina. Olomoucké hokejisty čeká ve čtvrtfinálové sérii s Havlíčkovým Brodem pořádná práce. Kdo o tom před startem play-off první ligy pochyboval, po pátku vystřízlivěl. Favorizovaní Kohouti zahájili vrchol sezony zle. Na domácím ledě podlehli nažhaveným Rebelům 3:4.

"Jsou mladí, draví. Nepřejedeme je jednoznačně. Bude to bitva," předpokládá útočník Radim Kucharczyk, autor první trefy Hanáků. Zdá se, že bude mít pravdu. Ačkoliv před dvěma lety v předkole play-off  "Mora" s Havlíčkovým Brodem také prohrála doma první utkání, ale následující čtyři už ovládla a celkem hladce postoupila. Ráda by to zopakovala.

Už sobotní  odvetu však musí začít mnohém lépe než včera, kdy od 6. minuty po trefách Lukáše Endála doháněla dvougólové manko. Olomouc start série prochrápala. Rebelové, kteří si na rozdíl od soupeře museli projít předkolem s Kadaní, létali po ledě a aktivita se jim vyplatila.

"Nemyslím, že byl problém v tom, že oni byli rozehranější. Prostě jsme začali špatně," kritizoval druhý trenér Kohoutů Jan Tomajko. "Propadli jsme v koncentrovanosti na začátku zápasu a pak už to pro nás bylo hrozně těžké. Přidala se k tomu nervozita." Jeho svěřence zlobila především elitní lajna Havlíčkova Brodu ve složení Meidl – Němec – Endál. Posledně jmenovaný se dokonce blýskl hattrickem.

Zkušený brankář Martin Prusek, který dostal přednost před Žigárdym, tahal puk ze sítě hned čtyřikrát, zastavil jen 24 střel. Olomouc prohrávala v poslední třetině už 1:4, ale po střelách Vyrůbalíka a Ministra v oslabení se vrátila do utkání. Při hře bez brankáře se jí však vyrovnat nepodařilo.

"Ale od půlky zápasu toho měli dost a my hráli líp. I když jsme prohrávali o tři góly, bojovali jsme až do konce," řekl Kucharczyk. "Kdybychom dostali debakl, byli bychom z toho špatní. Ale z prohry se nezblázníme. Druhý zápas vyhrajeme." Kucharczyk doufá, že se do jeho úderné formace vrátí Petr Haluza. Důrazný křídelník kvůli zranění odstoupil v první třetině. "Chyběl nám. Hráli jsme spolu všechny zápasy a na ledě se najdeme," povzdechl si.

Před druhou bitvou si se spoluhráči znovu přečte vzkazy od fanoušků, které si nalepili na dveře kabiny. "Pobavili nás. Je fajn, že nás lidi tak podpořili," potěšilo Kucharczyka. V sobotu od 17 hodin budou chtít Kohouti potěšit prozměnu diváky.