Přerovský Jan Kolář (vpravo) brání prostějovského Filipa Smejkala.

Přerovský Jan Kolář (vpravo) brání prostějovského Filipa Smejkala. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Hokejisté Přerova a Šumperka jdou v play-off dál a čekají na soupeře v semifinále

• 0
Pouze dva zápasy stačily druholigovým hokejistům Přerova a Šumperka k postupu do semifinále play-off. Draci potvrdili roli favorita proti Opavě, Zubři v místním derby vyřadili prostějovské Jestřáby až po samostatných nájezdech. Soupeře postupujících celků v dalším kole určí třetí čtvrtfinálové zápasy zbývajících duelů.

Přerov v Prostějově ještě v poslední minutě prohrával 1:2 a navíc hrál v oslabení. Přesto po chybě domácího týmu vyrovnal a po prodloužení profitoval ze zkušeností brankáře Tihláře. Ten vychytal všechny prostějovské střelce a posunul svůj tým mezi čtyři nejlepší týmy soutěže.

"Rychle jsme dostali dva góly a pak pro nás bylo těžké ztrátu dohánět. Povedlo se to až v poslední minutě. Takový je hokej. V každém případě jsem rád, že k postupu stačily dva zápasy. Jít do třetího utkání za vyrovnaného stavu by nebylo nic příjemného," těšil postup přerovského trenéra Lubomíra Oslizla.

Pro Prostějov sezona skončila. Nový tým, který se na začátku sezony potýkal s velkými obtížemi, už postupem do play-off splnil svůj cíl. A ve vyřazovací části Přerov hodně potrápil. "Nemusíme se stydět," konstatoval kouč Jestřábů Petr Zachar.

Výhrou 4:0 v Opavě potvrdili Draci pozici vítězného týmu nadstavbové části soutěže. O postupu rozhodli v poslední třetině. Do té doby Slezan držel bezbrankové skóre, v závěrečné dvacetiminutovce už ale neodolal nájezdům Šumperka do útočné třetiny.

"Dlouho jsme hráli nervózně. Čekání na první gól bylo dlouhé," uznal komplikace v odvetě trenér Draků Radek Kučera, kterého stejně jako Oslizla těšil postup už po druhém střetnutí. "Alespoň máme chvilku na vydechnutí před dalším kolem vyřazovací části," dodal Kučera. První zápasy semifinálové série se hrají v pondělí 21. února.