Souboj před brankou v duelu Šumperk (v modrém) - Jihlava.

Souboj před brankou v duelu Šumperk (v modrém) - Jihlava. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Hokejový Šumperk drží neporazitelnost, Olomouc už nikoli

• 0
Už na třiačtyřicet zápasů natáhli hokejisté Šumperku impozantní šňůru neporazitelnosti na domácím ledě. V 8. kole první ligy porazili Třebíč 4:1, udrželi soupeře na posledním místě soutěže a sami se prokousali už na 7. místo. V tabulce domácích zápasů dokonce patří Drakům druhá příčka, protože před svými fanoušky ztratili zatím pouze jediný bod.

"Doma se nám většinou daří, tentokrát jsme ale potřebovali kus štěstí. Především ve druhé třetině tým hrál špatně," uznal herní výpadek v polovině zápasu trenér Šumperku Radek Kučera. "Naštěstí nás podržel brankář Roman Boška, který skvěle nahradil zraněného Tomáše Štůralu," oddechl si.

Nováček v domácí brance, pro něhož bylo utkání premiérovým startem v první lize, sice už v 6.minutě inkasoval po dorážce kapitána Dolníčka, pak však puk za svá záda nepustil. Ve dvou případech mu pomohla tyčka, další pokusy zlikvidoval. Boškův výkon podpořil ještě do přestávky vyrovnávacím gólem Vrdlovec a ve druhé části překlopil výsledek na stranu Draků při signalizované výhodě Plášek.

Přesto především v této pasáži střetnutí byla Třebíč lepší. "Připadalo mi to, jako bychom měli strach, že přerušíme vítěznou domácí sérii. Dělali jsme jednu chybu za druhou," kroutil hlavou Kučera.

Druhá siréna byla pro Šumperk vysvobozením. Po uklidňující třetí brance Holíka ve 45. minutě přidal pojistku kanonýr Velecký. Naopak o sezonní neporazitelnost v normální hrací době přišla Olomouc, která prohrála s lídrem soutěže Ústí nad Labem na jejím ledě 1:4. Navíc z utkání předčasně odstoupil lídr týmu Jiří Dopita kvůli drobným zdravotním problémům.

"Přijel jsem s potížemi, a protože byl stav v 55. minutě rozhodnutý, odstoupil jsem, abych zbytečně neriskoval a raději se šetřil na další zápas," uvedl Dopita pro klubový web. Na severu Čech přesto stihl přihrát Kucharczykovi na jediný gól Kohoutů.