Momentka z utkání Hradec Králové - Olomouc.

Momentka z utkání Hradec Králové - Olomouc. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Ani třetí pokus nebyl úspěšný. Hradec znovu obral Olomouc

• 0
Ani na třetí pokus nezvládli olomoučtí hokejisté porazit Hradec Králové. Před reprezentační pauzou padli vlastním gólem 1:2.

Začarovaný Hradec? Olomoučtí hokejisté byli blízko zlomení kletby z východních Čech, ani potřetí v sezoně ale nakonec na Mountfield nestačili. Doma podlehli po nešťastném gólu při vlastní přesilovce 1:2 a před reprezentační přestávkou klesli z druhého místa na čtvrté. „Byl to vyrovnaný zápas, bohužel to nevyšlo. Asi jsme si štěstí vybrali v těch předchozích,“ přemítal olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Vzájemné souboje letos zatím rozhodoval první gól a dlouho to vypadalo na stejný scénář i nyní. Domácí Mikúš ve 12. minutě po vyhraném buly vymetl šibenici Kacetlovy branky a Hanáci pak dlouhé minuty bez potíží drželi vedení. Blízko druhému gólu byl Řípa při nájezdu s Jaroměřským, ale Kacetl zázračně vyrazil betonem. Navíc kohouti nedokázali využít minutovou dvojnásobnou přesilovku. I tak se mohli opírat o defenzivu, díky své silné disciplíně povolili Hradci za dvě třetiny pouhých čtrnáct střel.

Hosté se probudili v závěru druhé části a začali přebírat aktivitu. „První třetina byla zatuhlá, domácí nás jasně přehrávali, ale pak jsme zlepšili pohyb. Když začneme více střílet, spadne to tam,“ líčil v rozhovoru ČT před třetí třetinou hostující Jaroslav Bednář. Na jeho slova došlo prakticky okamžitě, Kudrna lehce tečoval Frühaufovo nahození a bylo vyrovnáno.

Sedm minut před koncem dostala Mora šanci hrát přesilovku a zasypala Kacetla střelami. Jenže v jejím závěru ztratil na útočné modré puk Ondrušek a brejk dvou na jednoho zakončoval Dej. Puk se po sérii odrazů připletl do cesty vracejícímu se Jaroměřskému a od brusle přes tyčku doklouzal do branky. „Vyčítáme si, že jsme po přesilovce pět na tři přestali hrát, jako bychom odpočítávali minuty do reprezentační přestávky. A soupeř nás potrestal. Pak jsme se chtěli nakopnout, ale při vlastní přesilovce jsme si dali prakticky vlastní gól,“ mrzelo olomouckého útočníka Marka Laše.

Čtyři minuty před koncem navíc Skrbek ramenem trefil do hlavy Köhlera a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Naděje na vyrovnání zmizela. „Přestali jsme hrát naši hru dozadu a ve třetí části jsme Hradec nechali vyrovnat. Mountfield zase ukázal, že je dobrý tým, nepříjemný a se spoustou šikovných hráčů,“ ocenil Tomáš Mikúš, jediný kohout, který během tří zápasů proti Hradci dokázal skórovat.