Hranice si v Brně zvedly náladu, Přerov je v laufu a lituje přestávky

12:10aktualizováno  12:10
Extraligu házenkářů čeká reprezentační přestávka, ještě před ní ale odehrála své 8. kolo. Přerov i Hranice se představili na hřištích soupeřů, odkud si shodně přivezli vysoké výhry.

Hranický házenkář Michal Indrák. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Hranice se v posledních zápasech trochu hledaly, od cenného vítězství v Lovosicích už uplynul měsíc a od té doby na výhru čekaly.

Plný bodový zisk přinesl až zápas v Brně, kde Hranice vyhrály 36:24 po poločase 17:14. "Po domácích prohrách jsme konečně urvali body zvenku a jsme za to moc rádi. Pro naši hlavu je to moc důležité vítězství," oddechl si kouč Hranic Libor Hrabal.

Jeho svěřenci si na předposlední Brno věřili, přesto jim výhra začala růst pod rukama až ve druhém poločase. "Zlepšili jsme herní projev a dokázali jsme hrát v obraně to, co jsme chtěli. Zachytal nám Pepa Kučerka, a tak jsme mohli chodit do rychlého protiútoku. V útoku se nám dařilo kombinační hrou dostávat do střeleckých pozic a zakončovat," těšilo Hrabala, který doufá, že reprezentační pauza jeho týmu pomůže: "V týdnu trochu zapomeneme na házenou, uděláme něco pro kondičku a pak se připravíme na Zubří."

Přerov se po nedobrém začátku veze na úspěšné vlně, ze tří zápasů má pět bodů. Ty poslední dva z Kopřivnice znamenaly posun už na sedmé místo. Cesta k nim ale nebyla úplně rovná. "První půlka byla hodně vyrovnaná a nám nefungovala obrana jako v minulých zápasech. Byli jsme méně koncentrovaní a po vyrovnaném poločase bylo v kabině trochu hlasitěji," prozradil asistent trenéra Přerova Richard Buček.

Bouřka dopadla na úrodnou půdu, hosté se vyhecovali, zlepšili defenzívu a v rozhodujících okamžicích nastoupil brankář Petr Štolcar. "Vytáhl pět těžkých zákroků, které nám umožnily vstřelit levné branky. Také se podařilo pokrýt střelce domácích Rachače a to rozhodlo," měl jasno Buček, který díky úspěšné sérii pauzu nevítá.

"Teď je v mužstvu bojovná nálada a nadšení může povolit. Po pauze ale máme Třeboň a budeme chtít uspět," nemyslí na konec série asistent kouče Přerova.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

POZOR NA NĚJ. Olomoucký útočník Tomáš Chorý si zpracovává míč, hlídá ho...
Vítězná sestava se (ne)mění. Tah s Chorým však Jílkovi nevyšel

Je to fotbalové klišé, ale něco má do sebe: vítězná sestava se nemění. Trenér olomouckých fotbalistů Václav Jílek ji však po výhře v Jihlavě změnil. Není se mu...  celý článek

Zlínský trenér Bohumil Páník burcuje svůj tým během utkání Evropské ligy na...
Zlín chce zkrotit dánské Lvy a zachovat postupovou šanci

Fotbalisté Zlína mají po dvou zápasech Evropské ligy jeden bod. Pokud si chtějí uchovat reálnou šanci na postup ze skupiny, nesmí dnes v Olomouci (21.05 hodin)...  celý článek

Jakub Galvas a jeho otec Lukáš Galvas v dresech Olomouce
Gól Galvas, nahrávka Galvas. Otec a syn bodují

Gól Galvas, asistence Galvas. Příběh otce a syna v hokejové Olomouci připsal v utkání proti Chomutovu další výjimečný okamžik.   celý článek