Momentka z duelu Šumperk (v modrém) - Jihlava.

Momentka z duelu Šumperk (v modrém) - Jihlava. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Nováček první hokejové ligy Šumperk si vyšlápl na Chomutov

• 1
Hodně veselou cestu ze severu Čech zažili hokejisté Šumperka. Na půdě Chomutova vyválčili dva body, když vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. Přitom po první třetině Draci prohrávali o dvě branky a museli otáčet výsledek. "Chtěli jsme překvapit a podařilo se to parádně," radoval se trenér nováčka Radek Kučera.

Chomutov, jeden z největších favoritů první ligy, se snažil zapomenout na úvodní dva zápasy, v nichž nedokázal ani jednou naplno bodovat. Počáteční tlak nejprve využil Procházka a podruhé Štůrala kapituloval po zakončení Gajovského.

Na zahřívací třetinu jsou ale na začátku sezony Draci zvyklí a potvrdili to také včera. Po návratu z kabiny svého soupeře dokonale zaskočili a stačilo jim k tomu necelých pět minut. Nejprve chybu brankáře potrestal Hulva a vzápětí senzačně otočil skóre dvěma přesnými zásahy veterán Meluzín.

"Od druhé třetiny jsme začali napadat už ve středním pásmu a soupeře tím vykolejili. Navíc se nám dařilo zakončovat výpady do útočné třetiny," řekl k obratu Kučera.

Na tři body přesto hosté nedosáhli. V posledním dějství se stáhli do obrany a inkasovali z hole Hřebejka, který poslal utkání do prodloužení. V něm dominovali brankáři a o vítězi rozhodly až nájezdy, které měly jediného úspěšného exekutora: šumperského Vrdlovce.